MBPFW runway report: den druhý

Den druhý patřil v Clam-Gallasově paláci opět kolekcím českých a slovenských módních designérů. Kromě stálice české módní scény, návrhářského dua LaFormela jsme se opravdu těšili i na studenty Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jaká přehlídka se nejvíce líbila vám? 

Tady je náš rychlý přehled:

15:00

UTB Zlín: Ateliér designu oděvu

Studenti zlínské univerzity letos opravdu překvapili. A rozhodně v pozitivním slova smyslu! Stejně jako samotná škola, která je mladá, moderní a dynamická, předvedli její studenti propracované kolekce, kterým nechyběl nápad ani šmrnc. Nám se opravdu líbila kolekce Andriany Šatkové, která našla inspiraci v Českolovensku v letech 1948 - 1952, a Míši Hriňové. Ta svoji inspiraci čerpala z reality přítomnosti a síly davu. Na zimu rozhodně potřebujeme její oversize mikiny.

report

Alter Era

Mezinárodní duo Alicia Declerk z Belgie a Zhanna Belskaya z České republiky jsou tvůrčí silou značky Alter Era. Seznámily se v roce 2018 a od té doby vypráví příběh o světě Alter a minulosti Era. A i jejich poslední přehlídka z tohoto konceptu čerpá. My si zamilovali jemné printy s motivy flóry a celkové barevné ladění kolekce.

report

18:00

Blažek

Česká značka opět dokázala, že s pánskou módou se dá pracovat velice kreativně. Pod vedením Jany Kuťkové vznikla skvělá kolekce, která klade důraz na kreativitu a snaží se pánský svět posunout zase o kousek dál. Výrazný pas, ozdoby ve formě řetězů nebo výměna formální obuvi za pantofle. Like it!

report

20:00

LaFormela

Kolekce plná materiálů se strukturou, výrazných barev a originálních prvků. Tleskáme designérskému duu Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová! Jejich tvůrčí schopnosti mají přesah, který nás baví a modely vynikají svojí nositelností a originální DNA.

report

Úvodní ilustrace: Tereza Otáhalíková @otahalikova_illustration

Naše oblíbené looky z druhého dne MBPFW: