ELLE Gala Czech & Slovak Runway: ELLE na MBPFW odhalila vlastní show

Pro tuto příležitost jsme spojili síly s šesti designéry, kteří během naší přehlídky předvedli své nejnovější kolekce. Tyto osobnosti a jejich značky reprezentují vrchol československé módní scény, jak doma, tak i na mezinárodní úrovni. Kolekci v rámci ELLE Gala Czech & Slovak Runway představila například první dáma české módy Liběna Rochová, která patří mezi českou návrhářskou špičku už od 70. let. Její nová kolekce s názvem FORMY se zaměřuje na vyvážené oděvní formy, které vynikají díky výjimečným látkám, objemu a výtvarnému pojetí stylingu. Na show odhalila pět modelů, které vedle luxusních látek doplňoval i neoprén. Návrhářka tak vytvořila sošnou látku, kterou nechala pomalovat silikonem tak jako obuv. Svou práci odhalila i česká módní návrhářka žijící v Londýně Martina Špetlová. Kolekce nabídla pohled do Martinina archivu a ukázala úctu k tradičnímu řemeslu, které návrhářka propojuje s moderní estetikou. Přinesla poselství inovací, udržitelnosti a etické výroby.

Na ELLE Gala Czech & Slovak Runway se představila i původem slovenská módní značka Nehera, která v nové kolekci vychází z aktuálního stavu umělé inteligence a humorně komentuje chyby, které tyto algoritmy často dělají. Kolekce tak reflektuje současný stav umělé inteligence a její neschopnost rozlišit nejasné kontury a překryvy. Příznačné pro ni jsou například čtyři rukávy na jednom z oděvů, které lze použít i jako pásek a oděv jimi svázat. Podobný leitmotiv nesla i kolekce značky On the Boat. Zakladatelka Jana Hořejšová přináší v nejnovější kolekci spojení elegance a moderního výrazu, inspirovaného rozvojem umělé inteligence. Hlavní myšlenkou je snaha reflektovat naši fascinaci a zároveň obavy z AI v našem každodenním životě. Značka, která zaměřuje na produkci udržitelného, eticky a ekologicky vyráběného oblečení, kolekci odhalila v performance spojené s dialogem právě s umělou inteligencí.

ELLE GALA Czech & Slovak Runway

Dále své modely představil přední český návrhář Miro Sabo, který je vedle své volné a zakázkové tvorby od roku 2022 také spoluvedoucím Ateliéru módní tvorby na pražské UMPRUM. Jeho nová kolekce představuje spojení elegance, praktičnosti a porozumění potřebám žen. Zajímavé také je, že letošní spoluprací s ELLE si připomíná první spojení s magazínem, ke kterému došlo již v roce 2012, kdy jako čerstvý absolvent UMPRUM získal ELLE Talent Card. V šestici návrhářů nechyběl také původem slovenský návrhář Michael Kovacik, který ve své tvorbě, charakterizované jednoduchostí, minimalismem a elegancí, spojuje pohodlí a ženskost. Hlavní inspirací kolekce vzniklé ve spolupráci s ELLE byla doba, ve které žijeme a její složitost a rychlost, která nás všechny zatěžuje. V kolekci se návrhář snažil zdůraznit jednoduchost bytí jako takového prostřednictvím jednoduchých linií a volnosti střihů a látek.

Runway patřila známým tvářím a přátelům ELLE

Na runwayi v Tyršově domě se vystřídala řada známých osobností, které spojily své jméno s návrháři a magazínem. Například catwalk v modelech návrháře Mira Saba si vyzkoušely ostřílené modelky i ženy, pro které byl tento večer debutem. Prošly se zde modelka Martina Šmuková, návrhářka Klára Nademlýnská, návrhářka Vanda Janda, vítězka ELLE Women Awards a influencerka Alex Sedláčková nebo bývalá spolupracovnice ELLE, podnikatelka a influencerka Karolína Kabelka Wernerová. Pro Michaela Kovacika se prošly i influencerka Mária Dušička nebo modelka Aneta Vignerová. Hvězdně obsazená byla i kolekce značky On the Boat – její modely oblékla herečka Antonie Formanová, zpěvák Adam Pavlovčin alias ADONXS nebo modelka, zakladatelka nadačního fondu a rovněž vítězka ELLE Women Awards Veronika Sovadina Kašáková.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Show ještě nekončí...

Po přehlídce samozřejmě nemohla chybět party! Ještě před tím, než jsme se na ni vydali, nechali si mnozí z nás zkrášlit nehty v beauty salonu O.P.I, ve kterém se o návštěvníky královsky postaraly nail artistky. O některé z nás se ještě před samotnou show postarala klinika Miracle Clinic, která nás na velký večer připravila speciálním Miracletox ošetřením. To se spolu s novými nehty samozřejmě skvěle hodilo i k šperkům, které někteří z nás vynesli při příležitosti slavnostního večera – k vidění byly například i ty, které vznikly speciálně pro ELLE ve spolupráci se šperkařskou značkou Apart.

A party? Na té jsme probrali, co bylo na přehlídce k vidění, poslechli si skvělý DJ set a tančili. O skvělé drinky, na míru připravené pro ELLE, se postaraly prestižní značka ginu Tanqueray a skotské whisky Johnnie Walker. Hosté si tak mohli vychutnat drinky inspirované módním světem. Protože kdy jindy, když ne dnes? ELLE slaví 30 let a Mercedes-Benz Prague Fashion Week byl další příležitostí, jak si toto životní jubileum magazínu připomenout a náležitě oslavit. V prostorách Tyršova domu jsme se tak sešli s módními nadšenci a insidery, známými tvářemi a dlouholetými přáteli časopisu. ELLE slaví, všichni slaví! 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Taková byla afterparty ELLE GALA Czech & Slovak Runway