BOSS zná odpověď na to, jak udělat velkolepou show

Vcházím do velodromu, který se pro jednu noc proměnil v místo konání prezentace Fall/Winter 2022 kolekce značky BOSS. Jeho prostory zaplnila velká stage i záře reflektorů. Jestli někdo pojal fashion week ve velkém, je to právě tato značka. Chvíli si připadám, jako bych šla na jeden z těch beznadějně vyprodaných koncertů či sportovních utkání, když ve tmě hledám své místo. Pocity jsou na místě. Velké show se účastní více než tisícovka hostů. Prý se dnes v Miláně soutěží o to, kdo přehlídku začne později. Jako kdyby nestačilo, že se město nachází v naprostém dopravním kolapsu, je téměř nemožné stihnout vše, co si ve své módní agendě naplánujete.

Hudba se však rozeznívá, reflektory sílí a show neotevírá nikdo menšího měřítka než samotná Naomi Campbell. V dlouhém kabátu prochází celou scenérií, následována dalšími velkými jmény. Na módním mole se střídají ambasadoři značky – hudebník Future, komik Khaby Lame, Anthony Joshua nebo Alica Schmidt, k nim se přidávají Ashley Graham, model Jordan Barrett, korejský rapper Big Matthew nebo modelka Adut Akech.

Selekce oděvů v kolekci oslavuje ikonické kusy z archivu značky. Určuje je výchozím bodem a znovu je objevuje pro novou generaci, aby je právě ona nově definovala. Kolekce, která čerpá z krejčovských odborných znalostí značky pro hru se siluetou, látkou a proporcemi, nabízí různé interpretace oděvu, od jednoduššího pojetí po plastičtější a komplikovanější kombinace. Ucelený výběr desítek oděvů osciluje na barevné škále černé, šedé a hnědé, právem kolekci můžeme považovat za tu, která definuje základní stavební prvky šatníku. Dekonstruuje myšlenku módního vyznání power dressingu, mixuje ji s odkazem dědictví sportovního oblékání značky. Přesně podle receptu a za použití těch nejkvalitnějších ingrediencí dosahoval toho večera cool faktor značky těch nejvyšších bodů své stupnice. 

Zdroj: Autorský článek