Vesmírná armáda Louis Vuitton Cruise 2022

Plastickou siluetu definovanou nadměrnými proporcemi Ghesquiére znovu rozšiřuje v prostoru a vytváří pocit pomyslného ženského brnění – bytelného, neprostupného, přitom tak elegantního a nadčasového. Kombinace jedovatých barev, potisků a textur se kreativní ředitel Louis Vuitton drží již několik sezón, pro kolekci Cruise 2022 však přidává i zřejmou inspiraci dekádovými módními výstřelky. Ať už jsou to balónkovité a áčkové siluety, jak z přehlídek šedesátkového návrháře Andrého Courrèges či Pierra Cardina nebo bohaté řasení připomínající disko siluety z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Podívejte se na výběr nejlepších looků z Louis Vuitton Cruise 2022

Velkolepá show se konala na rozlehlé výstavní ploše na okraji Paříže, kterou vytvořil izraelský ekologický aktivista Dani Karavan. Podle oficiální zprávy brandu sahá Ghesquiére po inspiraci cestováním do Vesmíru. Tím civilním, které bude možná brzy nedílnou součástí naší reality. Směle tak předvídá, co bude formovat náš šatník. Pro tuto cestu se ale paradoxně vydává do minulosti a samotného archivu módních dějin.

Po materiálové stránce zůstává Ghesquiére konzistentní, když opět sahá po tvrdším košilové bavlně či syntetických metrážích, které mu dovolují vytvářet tvarové kaskády a rozmanité výčnělky. Tu a tam ve stylingu přehlídky znovu vyvěrá jeho touha obléci osobnost nehledě na pohlaví a svůj vlastní rukopis. Nebinárně vyznívající looky spolu s těmi exesívními (výstřední třásňové rukávy) začínají pravidelně zobrazovat kreativní anomálie, tak náhodné a osvěžující.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Louis Vuitton Cruise 2022 není obyčejnou cruise kolekcí. V Ghesquiérových snech totiž tato kolekce nepatří do žádné z cest po planetě Zemi, a tak se vzdává pomyslných nároků na cruise odívání. Evoluce šatníku podle takový představ je ale velmi podmanivá.