5 trendů letošního jara, kterým lze jen těžko odolat

Bílé šaty

Na tomto trendu letošního jara je nejlepší to, že už jej zřejmě doma v šatníku máte. Módní mola hovoří jasnou řečí, hitem budou bílé šaty. Pro letošek máte carte blanche – jejich silueta, délka či objem, to vše je ve vaší režii. Žádná pravidla nejsou, zadání je prosté. Bílá. Ty nejzajímavější módní artikly se objevily na přehlídkách Ferragamo, Jil Sander nebo Sportmax, proto drobnou nápovědu hledejte v sortimentu právě těchto značek. 

Ferragamo

 

Boho Chic is back

Nově zvolená kreativní ředitelka Chemena Kamali před pár týdny v Paříži odhalila svou debutovou kolekci pro dům Chloé a módní davy jásají. Boho chic is back! V zapomnění první dekády nového milénia nezůstane. Predikce praví, že boho bude jedním z nejsilnějších trendů letošního roku, a i když tato estetika v posledních letech dřímala, nyní nám nedá spát. Nyní je správný čas na to, abyste oprášili cowboy shoes, třásně a volány.

Chloé

 

Zpět na platformy!

Tento trend bude chtít trochu zručnosti. Vracíme se totiž na vysoké platformy! Naše nohy díky nim dosáhnou nebeských výšin, ovšem bude to chtít nejdříve trochu cviku. Platformy se zkrátka nezapíšou do srdce každého z nás, ale predikce módních domů je příznivá. Nesmírně cool podobu jim v této sezoně připsal dům Gucci. Sabato de Sarno obuv ve své kolekci povýšil o pár centimetrů nad povrch zemský a vypadá to, že tato elegantní silueta brzy skončí i ve vašem šatníku. 

Gucci

 

Krátké šortky

Jsou kratší než krátké. Jsou tak krátké, že rozhodně nebudou trendem pro každého. Při jejich pořizování byste si totiž měli nechat přibalit i pěknou dávku zdravého sebevědomí. Naštěstí móda v roce 2024 hraje na notu tělesné diverzity, a tak pro nošení těchto ultrakrátkých šortek nepotřebujete být majitelkou dokonalých křivek a mytického  thigh gapu. Zkrátka stačí, když vám v nich bude skvěle. Průkopníkem na poli ultrakrátkých střihů je značka Miu Miu, která před nedávnem představila i kalhotky v roli samostatně obstojného svršku. Ovšem krátké šortky jistě najdete i na dně vaší skříně. 

MiuMiu

 

Fashion-forward sportswear

Fakt, že to móda ke sportu nemá daleko, vešel ve známost ve chvíli, kdy Karl Lagerfeld vyslal na molo modelky v elegantních šatech doplněných o tenisky. Tam nám možná sahá paměť, ale kořeny této symbiózy sahají samozřejmě mnohem hlouběji do módní historie. A tak trend sportovního oblečení není nic nového. Jenomže v letošní jarní sezóně získá elegantní touch up, který si ruku v ruce se sportovním duchem blížících se olympijských her zamilujeme všichni. Sportovní mikiny budeme nosit dohromady s výraznými šperky a kůží, sportovní kalhoty kombinovat s elegantními saky. Fashion-forward sportswear bude zkrátka nesmírně cool a bude těžké jí nepropadnout! Naštěstí zde skutečně nemusíte dělat kompromis mezi elegancí a pohodlím. 

Gucci

Zdroj: Lyst, Launchmetrics / Spotlight