Boty, které mění pravidla sezonnosti. Jak nosit Mary Janes?

Boty s páskem, které původně získaly popularitu jako dětská obuv, se v průběhu let transformovaly do módního must-have nás všech. Nosí je ženy, nosí je muži. Obouvají je ti, kterým je dvacet i ti, kterým je padesát. Charakteristický pásek přes nárt přidává botám nejen retro kouzlo, ale také praktickou stabilitu. Kdyby vám přece jen trochu nepadly, pásek to zkrátka jistí. Co ale dělá z Mary Janes trend letošního léta, je jejich moderní přístup ke klasice. Všechno už tu bylo, ovšem letos se to mísí se současným duchem, což má za následek jejich rostoucí popularitu. Neříkejte, že je ještě nemáte!

Mohlo by se vám líbit

Zamilujte si baleríny, nejlepší obuv, ve které protančit léto 2024

Pěkné, pohodlné, praktické. Více než tato tři P v létě nepotřebujete a to vše v sobě ballet flats spojují. Ještě potřebujete argumenty k tomu, abyste balerínám věnovali svou pozornost? Máte je mít.
elle.cz

S Mary Janes na věčné časy

Zatímco mnoho bot je typicky spojováno s konkrétními sezónami, Mary Janes překračují hranice sezonnosti. Letní kolekce roku 2024 přináší Mary Janes v lehkých a prodyšných materiálech, které jsou ideální pro teplejší počasí – otevřené špičky, perforované kožené detaily a pastelové barvy dělají z těchto bot perfektní volbu pro letní měsíce. Pokud však chcete čelit sezonnosti, stačí je v chladnějších dnech a měsících doplnit o ponožky. Nejlepší na těchto sandálcích s pásky je totiž to, že perfektně vypadají nejen na holé noze, ale i s ponožkami. Jedna bota, nespočet možností, nabízí se říct.  Negativní konotace, které ponožky v sandálech evokují, nechte plavat. Tato kombinace je nesmírně cool, a přesvědčují nás o tom módní mola i it-girls módní scény. Oblíbily si je Hailey Bieber, Pernille Teisbaek i Jeanne Damas a mnohé před nimi.

Mohlo by se vám líbit

Velký návrat flip flops? Žabky jsou zpět a získají si srdce všech

Žabky, dříve známé jako jednoduchá a pohodlná obuv na pláž, se v roce 2024 vrací na módní scénu ve velkém stylu. Už dávno překročily hranice mořského pobřeží a našly si své místo na přehlídkových molech prestižních značek od Chanelu po Miu Miu. Což jen potvrzuje, že se žabky stávají nezbytným módním doplňkem pro nadcházející letní sezonu. Nic nového pod sluncem to není, ale trendy hovoří jasnou řečí.
elle.cz

Od Diora po Gucci

Mary Janes se neustále vracejí na módní scénu, což svědčí o jejich nadčasovosti. Nejen letos jsou Mary Janes symbolem elegance, pohodlí a univerzálnosti, které si podmanily svět módy. V roce 2024 je uvidíme nejen v klasických podobách, ale i v moderních reinterpretacích. Ty své představily módní domy jako Gucci, Chanel, Miu Miu nebo Prada. Klasické iterace pak můžeme sledovat u módního domu Dior, jehož portfolio obuvi plní veskrze elegantní Mary Janes zdobené drobnými pásky a výraznými knoflíky. Na divokou jízdu se zas vydáte s návrhářem Marcem Jacobsem, jehož tolik oblíbené Kiki shoes jsou extravagantní a nepřehlédnutelné. Chůze v nich bude vyžadovat trochu cviku, ale nikdo vás v nich nepřehlédne. 

Jak Mary Janes nosit?

Inspiraci můžeme hledat na módních přehlídkách i v ulicích světových metropolí. Pro denní nošení zkuste kombinovat Mary Janes s jednoduchým klasickým denimem a bílým tričkem, na večer pak sáhněte po elegantních šatech nebo sukni v midi délce. K tomu přidejte Mary Janes na podpatku, které jsou nejen pohodlné, ale i velmi chic – a budete-li chtít, doplňte právě ponožkami. Pokud si nevíte rady, pokračujte níže v galerii...

Boty, které mění pravidla sezonnosti. Jak nosit Mary Janes, boty léta 2024?

Zdroj: ELLE.com, W Magazine