6 módních trendů, které toto léto skončí ve vašem šatníku

1. Kalhoty s kapsami

Všimli jste si, že kapsy právě zažívají svůj velký moment? Najdeme je na kouscích od lokálních návrhářů i na modelech velkých módních domů. Kapsy a kapsičky, které možná využijete, možná ne, jsou nyní všude. Což má na svědomí i velký návrat cargo pants, které byly velkým boomem na přelomu milénia, pak jsme o nich dlouho neslyšeli a nyní se vracejí v plné síle zpět. Až si je také pořídíte, dejte nám vědět.

2. Oversized šaty

Šaty velkých objemů nejsou ničím novým pod sluncem. Naučila je nás nosit Cecilie Bahnsen, teď už je ale najdeme v každém druhém obchodě a často je seženeme i z druhé ruky. Každá z nás by jedny tyto velké šaty měla vlastnit pro příležitosti, kdy skutečně nechceme řešit, co na sebe. Ozkoušeno za vás, mluvím z vlastní zkušenosti. 

3. Proutěné tašky

Nevadí, že nejste zrovna na francouzské riviéře. Ani to, že právě nevysedáváte s hrnkem kávy na farmářských trzích. I kdyby jste neměla příležitost pro to tuto tašku náležitě vyvenčit, hodit se vám bude. Proutěné tašky jsou totiž nesmírně praktické. A tu riviéru evokují, ať už jste kdekoliv. To se počítá. 

6 trendů tohoto léta

4. Výrazné brýle

Klíč k doplnění jakéhokoliv outfitu? Vsaďte na výrazné doplňky. Zvláštní pozornost letos věnujte brýlím, které tentokrát nabývají skutečně zajímavých podob. Značkám zřejmě byly inspirací panenka Barbie, devadesátky a dětský svět. Jinak si všechny roztodivné tvary a provedení nedovedeme vysvětlit. Brýle jsou skvělou investicí, už zkrátka jen proto, že každý váš look skutečně povýší na vyšší metu.

5. Domácí negližé

Ukažte, že jste nevyléčitelná romantička. Oblékněte cokoliv, co na sobě má krajku a satén a nakažte svými sklony pro romantiku i všechny okolo. Toto léto obzvláště oceníte volné a lehké šaty, ve kterých se navzdory vysokým teplotám budete cítit skvěle. 

6. Košile vašeho partnera

Tento trend není ani tak novým trendem, jako spíš stálicí našich šatníků. A nejen proto je naším nejoblíbenějším. Jediné, co pro získání tohoto kousku do vašeho šatníku musíte udělat, je vydat se na průzkum skříně vašeho partnera. Na kvalitní pánské košile zároveň jistě narazíte ve vintage obchodech. Z druhé ruky vás košile může stát stejně tolik, jako ranní kafe. 

Nejlepší kabelky na léto 2023: Maxi i mini trendy pro stylové léto

elle.cz

Zdroj: Net-a-porter, W Magazine, WWD, ELLE.com