Trend Alert: Oblékněte metalický lesk a třpyt

V ulicích můžeme pozorovat více lesku, než bylo možná doposud zvykem. Už dávno totiž výrazné kousky nejsou záležitostí hodnou speciálních příležitostí, odsouzené tak čekat na dně našeho šatníku na svou příležitost. Od oděvů po doplňky, vše nabývá nepřehlédnutelného metalického lesku a stříbro a zlato se tak stávají součástí našeho všedního oděvu. Metalické odlesky nepatří jen na červený koberec a troufáme si říct, že jim to v ulicích náramně sluší. Špetka opulence v každodennosti? Ano, prosím!

Inspirujte se metalickým leskem v ulicích fashion weeků...

Jen se leskne, jen se třpytí

Na rostoucí oblibě metalických prvků v našich šatnících mají svůj podíl módní trendsetteři i slavné osobnosti. Tu můžeme sledovat trendy kabelku od Diesel, jak se oblékla do zlatého kabátku, tu zas pár milovaných i proklínaných, ale bezesporu ikonických bot Tabi od Maison Margiela ve stříbrném provedení. Ne že by byly něčím novým pod sluncem, jen je módní nadšenci v této barvě nyní o poznání raději obouvají. Z řad slavných milovníků metalických odlesků můžeme zmínit Leonie Hanne či Emili Sindlev, stálice fashion weeků, které výraznými kousky vábí hledáčky street style fotografů. A nemůžeme opomenout Kim Kardashian, která se například vyfotila v metalických bikinách Skims, aby tak odhalila nejen kus svého těla, ale i novou kolekci své vlastní značky.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

A co na to páni návrháři? I oni tomuto trendu propadají. Stříbro a zlato jsou v módě odpradávna důkazem luxusu, na to není potřeba dlouhého rozboru tohoto trendu. Vídáme jej proto na módních molech běžně. Pro takového Daniela Roseberryho jsou metalické barvy jedním z vůbec nejdůležitějších prvků jeho kolekcí pro módní dům Schiaparelli, Demna zas na runway poslal Fall/Winter 2022 kolekci Balenciaga Haute Couture, ve které oblékl Nicole Kidman do impozantních stříbrných šatů na jedno rameno a postaral se tímto činem o dokonalý mediální zásah. Metalické momenty můžeme pozorovat ale i u značek jako Fendi, Valentino nebo Jean Paul Gaultier, značky Alexander McQueen, Alexandre Vauthier a Acne Studios pracovaly s lesklými materiály na siluetách od splývavých rób a strukturovaných topů až po minimalistické kabáty.

Trend alert: Už máte svůj Fashion Bonnet?

elle.cz

Zdroj: Stylecaster, Refinery29