Nicole Kidman: Osobnost plná protikladů

 

Pokud pochybujete o talentu Nicole Kidman, nebudu vás nutit, ať se podíváte na její snímky Hodiny, Moulin Rouge nebo Zabití posvátného jelena. Dejte šanci ale seriálu Mělas to vědět od HBO, kde Nicole nejen skvěle hraje, ale také vypadá. Přitom 20. června oslaví 54. narozeniny, a přesto působí jako žena spíš mladá nežli zralá.

Narozdíl od jejího talentu její tvář ale není dílem přírody, ale plastických chirurgů a výplní. Podle všeho Nicole už dávno podstoupila plastiku nosu a řadu neinvazivních zákroků. Ještě v roce 2013 ale rusovlasá Australanka litovala zejména injekcí botoxu, které ji znehybnily obličej. Na internetu kolovaly meme, které se Nicole za takové rozhodnutí posmívaly a v tomto ohledu o ní bylo slyšet více než na základě toho, jak skvělé dostala role.

 

Nicole K meme

Slavné páry, které potvrzují, že manželství je přežitá instituce

elle.cz

Podobně jako Renée Zellweger, která nebyla jeden čas absolutně k poznání, ale i u Nicole zvítězil talent nad vzhledem. Je totiž úžasná komička, performerka, ale zároveň má cit pro drama. Není role, kterou by nezvládla zahrát: od monacké kněžny Grace po Grace v minimalistickém mysteriózním thrilleru Larse von Triera. 

Vydržet na špičce Hollywoodu tři dekády, získat Oscara (za film Hodiny), ale také cenu Emmy za Sedmilhářky, či čtyři Zlaté glóby, to chce pořádnou dávku nadání i vytrvalosti. Zvraty zažívala také v osobním životě, když byla manželkou Toma Cruise, se kterým si zahrála i v erotickém thrilleru Eyes Wide Shut, posledním filmu režisérské legendy Stanleyho Kubricka. S Cruisem spolu prožili deset let, adoptovali syna a dceru, ale Nicole musela v manželství hrát druhé housle. Její kariéra nesměla házet stín na Toma, bylo třeba ji držet v pozadí.

Manželství paradoxně ukončil sám Cruise, když 4. února roku 2001 podal žádost o rozvod. Nicole tím prý byla naprosto zaskočena a manžela žádala, aby vyhledali párového terapeuta. Bolestivý rozpad vztahu skoro nikdy veřejně nekomentuje, nyní už je 15 let vdaná za country zpěváka Keitha Urbana a má s ním dvě dcery.

Díky své přirozené plachosti může Nicole Kidman působit jako ledová královna, navíc alabastrová pleť a zlaté lokny odkazují k divám starého Hollywoodu. Člověk se s ní z nějakého důvodu má problémy ztotožnit, ale režiséři, herečtí kolegové i členové štábu na její povahu pějí ódy. Je prý neskutečně profesionální, skromná a pokorná.

 

 

Za zmínku určitě stojí vztah Nicole Kidman k módě. Byla tváří ikonické vůně Chanel No.5, zahrála si dokonce v kampani, kterou režíroval tvůrce muzikálu Moulin Rouge Bez Luhrmann. V jednom rozhovoru ale herečka prozradila, že oblečení je pro ni jednoduchým způsobem, jak dát najevo emoce. Kidman chce svými fashion volbami „tvořit harmonii a dávat najevo lásku". V praxi to vypadá tak, že ji stylistka Julia Von Boehm šatí do romantických i dramatických rób od Armani Privé, Louis Vuittonu či Bottegy Venety.

Podívejte se na kterýkoliv film nebo seriál s Nicole Kidman a jsme si jisti, že vás její výkon nadchne nebo alespoň příjemně překvapí. Stejně jako skutečnost, že byla kdysi zasnoubená s Lenny Kravizem. Inu, její blíženecká povaha má mnoho kontrastů a neprobádaných zákoutí.

Lenny Kravitz: Ulice byla moje vysoká škola

elle.cz