Pearls please! Proč ještě stále perly hýbou módním světem?

Dříve možná náležely perly jen těm, kteří hledali dokonalost. Symetricky rostlé, kulaté a zapadající do měřítek o požadovaném tvaru a velikosti byly už odpradávna výsadou vysokého šperkařství a krejčovství. Zatímco v posledních letech jsou oslavovány pro všechny své vady, skýtajíc neuvěřitelné možnosti zpracování. Přitahují pozornost generace začínajících šperkařů i menších značek. Recyklované, nepravidelné, s nedokonalostmi... Perlové šperky dneška zachycují hravou rebelii, touhu po nikdy nekončícím létě i ležérní sofistikovanost.

TY NEJSLAVNĚJŠÍ FILMOVÉ ŠPERKY

elle.cz

Mimochodem, o rostoucí oblibě perel jasně hovoří i čísla. Online vyhledávání perlových šatů se v roce 2021 ztrojnásobilo, zatímco vyhledávání perlových prstenů se zdvojnásobilo. Vzrostl také zájem o pánské šperky, zejména perlové náhrdelníky, přičemž vyhledávání se zvýšilo dokonce sedminásobně.

Mnozí hovoří i o zavedení pojmu pearlcore popisujícím kombinování elegance módy let dvacátých s Hollywood Glamour stylem let třicátých, aby v roce 2022 vytvořily tyto klenoty zcela moderní estetiku. Od perlových detailů na šatech a pánských oblecích po šperky, jsou perly k vidění zkrátka všude a ve všech pojetích. Pokud jste si toho nevšimli, letošní rok je oficiálně rokem důmyslného aktualizování předchozích módních trendů a není překvapením, že právě perly zažívají svůj velký moment.

Odpověď na otázku, proč tedy perly stále ještě hýbou světem, již znáte. Je tedy nejvyšší čas zavítat do šperkovnic a skříní vašich maminek a babiček, pořídit si perlový kousek od lokálního šperkaře, nebo si najít svůj perlový poklad ve vintage butiku. Moderní aktualizace perel, které byly obvykle spojenovány s preppy a aristokratickými styly, ještě nikdy nebyla tak neodolatelná, ženská, odvážná i hravá zároveň. Nosit je můžete různými způsoby – omotejte je kolem zápěstí či pasu, vrstvěte se zlatem i stříbrem, uvázejte je do vlasů či namísto pásku.

Perly, prosím! A třeba přesně tyto...

Zdroj: L'Officiel, Town & City House, Refinery