Nejlepší tenisky této sezony, kterým bude jen těžké odolat

OG siluety nás jen tak neopustí

Psal se rok 2020 a OG siluety tenisek zaplavily módní svět. Nejdříve pomalu, jak už to bývá, začaly se objevovat v šatnících módních insiderů a trendsetterů. A pak, pak je nosili všichni. Adidas Samba a Gazelle od adidas, klasické Converse Chuck Taylor i retro siluety New Balance se nám zkrátka zalíbily. A nyní, o čtyři roky později, se nám nechce tento trend opustit. Je možná na místě se zeptat, zda jde o pouhý trend, či už hovoříme o jedné éře. OG siluety jsou tu již dlouhé desítky let a ještě v nich snad po dekády po světě chodit budeme, až nyní se však stávají součástí šatníku každého z nás. 

Tenisky od slova tenis?

Jedni se už možná těší na olympijské hry v Paříži, druzí možná právě zhlédli film Challengers se Zendayou v hlavní roli. Ať je to tak či onak, tenisky inspirované tímto sportem zažívají svůj boom. Sáhněte po mohutné devadesátkové siluetě či zvolte velice elegantní oldschoolovou klasiku, kterou nabízí například silueta Nike Cortez. S touto volbou budete šampionem každého turnaje, raketu a míček netřeba.

Tenisky ke každému outfitu: Způsoby, jak tenisky nosit pokaždé jinak

elle.cz

Ugly beautiful

Jsou tak ošklivé, až jsou krásné, a nelze jim zkrátka odolat! Řeč je o teniskách, které možná neodpovídají standardům krásy, ale navzdory tomu, že nezapadají do žádné škatulky, cestu do našich srdcí si našly. Jak jinak si vysvětlit rostoucí oblibu přehnaně velkých siluet či kombinování sportovních tenisek s elegantními outfity? V případě prvním se obujte například do nové siluety tenisek Dior Chrono. V případě druhém vsaďte na jakoukoliv barevnou variantu sportovních tenisek Salomon!

Elegantní nášivky

Vraťte se na chvíli do let, kdy jste si pletli náramky přátelství či prozkoumávali možnosti batiky! Malým DIY projektem se nyní mohou stát vaše tenisky. Ozdobte si je k obrazu svému a pojměte je jako umělecké dílo. A pokud se vám nechce zapojovat svou vlastní představivost, pořiďte si takové tenisky, z nichž umělecké dílo vytvořili sami návrháři. Líbí se vám například tenisky Asics, které vznikly ve spolupráci s dánskou návrhářkou Cecilií Bahnsen? Ta na ně přišila romantické květinové aplikace, které spolu se sportovní siluetou tvoří neodolatelný kontrast. Hravou variantu bot představila i značka Miu Miu, která je opatřila barevnými tkaničkami evokujícími estetiku outdooru.

Co se třpytí, to se počítá

Metalické odlesky nám již nějakou dobu nedají spát a vítáme je nejen v našem šatníku s otevřenou náručí! Skvěle bude stříbrná či zlatá vypadat i na vašich teniskách, které se pod taktovkou této barevné varianty rázem promění v klenot. Vyzkoušejte tento efekt například po obutí metalických bot z dílny značky Onitsuka Tiger!

Nejlepší tenisky jarní sezony 2024

Zdroj: Dazed, Highsnobiety, ELLE.com