Baggy denim revival: Kdo by to byl řekl, že široký denim zas bude hit

Baggy denimové kalhoty mají bohatou historii, která sahá minimálně do devadesátek. V té době se objevily jako alternativa k tradičním úzkým kalhotám, které dominovaly módnímu světu. Jistě, ty sice odhalovaly křivky a postaraly se o pořádnou dávku devadesátkového sex-appealu, ovšem čeho je moc, toho je příliš. Odpovědí byly právě baggy. A ty se velice rychle staly symbolem pohodlí a neformálnosti, a získaly si popularitu mezi mladými lidmi, zejména v hip-hopové a skateboardové kultuře. Tento trend vycházel z módního vlivu hip-hopových umělců, kteří nosili velké, volné denimové kalhoty jako součást svého jedinečného stylu. Baggy denim se stal ikonickým prvkem streetwearu a reprezentoval odvahu a individualitu. A jak jistě víme, od hudby a streetu to do našich šatníků není zrovna daleko...

How to style it: široké denimové kalhoty

elle.cz

Sladký návrat baggy denimových kalhot

V průběhu let však baggy denim prošel různými transformacemi. Široké nohavice zůstávají, ale mění se jejich objem, silueta i délka, aby lépe odpovídaly současné estetice, moderním trendům a preferencím nositelů. Dnes můžeme vidět baggy džíny v různých verzích, od ležérních a velice elegantních až po skutečně streetové varianty. V letošním roce jsou baggy džíny opět na vrcholu své popularity a jejich návrat do módního světa je důkazem toho, že móda se stále obrací ke svým historickým kořenům a inspiruje se minulostí. A že je rok 2024 rokem denimu, už víme. Investice do kvalitního kousku je na místě – vždyť baggy denim je tu s námi už spoustu let a predikce praví, že naše šatníky opustit nehodlá.

Největší trend roku 2024 už dávno v šatníku máme

Nejzábavnější na tomto trendu je styling širokého denimu. Možnosti jsou totiž téměř nekonečné! Široké kalhoty můžeme zkombinovat s téměř jakýmkoli kouskem z šatníku, od pánských košil a přiléhavých triček po objemné svetry a crop top bundy. Říká se, že maximálního efektu docílíte ve chvíli, kdy široké kalhoty doplníte o přiléhavý vrchní díl, který vyvažuje jejich objemný střih. Doporučujeme také experimentovat s různými délkami a střihy baggy denimu. Ovšem je jen na vás, jak si tento trend osvojíte. Ať už se rozhodnete pro klasický denimový outfit nebo odvážnější variace, s baggy kalhotami se žádného módního faux pas nedopustíte. Příručky a manuály stranou, jste to vy, kdo se v baggy denimu musí cítit skvěle.

Baggy denim, největší trend roku 2024. Inspirujte se, jak široké kalhoty nosit

Zdroj: ELLE.com, Marianne.cz, W Magazine