Nechť falešná kožešina ovládne naše šatníky...

Dlouhé kožichy a kožešinové doplňky vypadají stylově, dodají vaší image punc luxusu a dají se kombinovat nejen s vysokými podpatky, ale také s každodenní obuví. A nejen, že při rostoucí oblibě faux fur trendu nejsou obětována žádná zvířata, ale buďte si jisti, že je navíc neskutečně pohodlnou a teplou záležitostí.

V zajetí tohoto trendu, jali se návrháři opatřit falešnou kožešinou vše co jen šlo. V jejich módním ansámblu tak můžeme najít nejen kožešinové kabáty, ale i kožešinou opatřené klobouky, kabelky, a dokonce i boty. Přijměte tento chlupatý, nadýchaný trend, který může být nejen ztělesněním vtipu a roztomilosti, ale také mocným spojencem vašeho stylu. Ať žije power dressing!

Jak chlupatý faux fur trend vidí návrháři?

Luxusní módní domy a návrháři prozkoumávají excesy chmýří a dovádějí vyšperkované chlupaté textilie do nových extrémů. Spolutvůrci Raf Simons a Miuccia Prada opatřili rukávy kabátů a lemy elegantních dvouřadých sak kožešinovými aplikacemi, a představili tak o něco střízlivější pohled na tento trend. Reflektujeme jej, ale po svém, jako kdyby vzkazovali. Do náramně okázalého kontrastu proti sofistikované Pradě se staví například Dolce & Gabbana, značka totiž odhalila kolekci pro tuto zimní sezónu, z níž mnoho modelů tvoří výrazné faux-fur kabáty, doplněné o chlupaté kabelky v černobílé či kanárkově žluté barvě. Pozadu nezůstal ani Alessandro Michele, toho času ještě oficiálně pod křídly Gucci. Ve svých bohatě zpracovaných kolekcích již dlouho používá ozdoby z umělé kožešiny, tentokrát se však jednotlivé kousky oblékly do živých, sytých odstínů.

Je skutečně největším módním trendem jídlo?

elle.cz

Na vlně umělých kožešin a plyše se svezl například i Matthieu Blazy, který vedle impozantního sněhobílého faux-fur kabátu se zlatými detaily do své kolekce pro Bottega Veneta umístil i chlupaté ostře oranžové střevíčky nebo módní dům Blumarine. Ten opatřil kabelky ve tvaru srdce kožešinovým finišem.

Více módních trendů odhalíte v lednovém vydání ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Zdroj: Wallpaper, L'Officiel, Highsnobiety