Hey grey! Šedá je barvou podzimu. Oblékněte se do ní od hlavy k patě

Šedé je totiž více než jen tradičně zmiňovaných 50 odstínů. Má neskutečně rozmanitou paletu – od světlounce prachové přes holubí šeď a břidlicovou po tmavou antracitovou. Najdete ji v chladných, teplých nebo metalických odstínech a ve všech módních stylech. 

Šedá, královna elegance

Módní průmysl je generátor neustálých změn a nových trendů, ale ať přijde jakákoli nová módní vlna, jedna barva se stále drží svého místa na špici – šedá. Šedá je ceněna pro svou neutralitu a eleganci, díky které je všestranná, univerzální a nenahraditelná. Evokuje serióznost, eleganci a profesionální vzhled, proto bývá na prvních příčkách při volbě business a office outfitů. Je to barva, která působí nenápadně, ale zato nadmíru sofistikovaně. Módní průmysl se bez ní, stejně jako bez černé a bílé, zkrátka neobejde.

Nejlepší kabáty podzimu 2023: Oblékneme maxi kabáty i prošívané bundy

elle.cz

Konec šedého klišé

Šedá byla v minulosti spojována především s pokorou a střídmostí, trochu nelichotivě byla označovaná za uniformní barvu kancelářského prostředí, ale když se dnes podíváme na módní mola a na to, co nosí módní influenceři, s nadšením musíme konstatovat, že toto škodlivé módní klišé je dávno překonáno. Šedá se dokáže přizpůsobit všem ročním obdobím a módním trendům. V letních kolekcích vídáme světlejší odstíny šedé, které působí svěžím, lehkým dojmem. V zimních kolekcích se zase objevují tmavší odstíny šedé, které vypadají hutně a hřejí už na pohled. Díky tomu, že se šedá stejně jako černá nebo bílá skvěle kombinuje s jinými barvami, je ideální pro kombinování a vrstvení. Spojení šedé s různými odstíny barev může vytvořit zajímavé kontrasty a harmonické outfity. Často se setkáváme s módními kombinacemi, jako je šedá a růžová, šedá a bílá, nebo šedá a červená. Co je ale skvělé, i čistě monochromatický outfit vypadá skvěle. Často ještě lépe než kombinovaný s jinými barvami.

5 největších trendů nadcházející sezony, které nám daly fashion weeky

elle.cz

Pro každou situaci, v každém věku

Šedá je výjimečná tím, že se přizpůsobí jakékoli situaci. Když si půjdete zaběhat nebo jen vyrazíte za roh do kavárny pro dýňové latte, budete vypadat skvěle v teplákové soupravě a šedivých teniskáchNew Balance nebo v teplých UGGs. V šedivém denimu zapůsobíte v městských ulicích. Šedý vlněný kabát přehozený přes úpletové šaty a doplněný kozačkami vás zahřeje, aniž byste ztratili cokoli na eleganci a ženskosti. A když si pořídíte na vánoční večírek šedivé koktejlky, ručíme vám za to, že v nich budete ozdobou. A největší eso šedivé barvy? Není nevhodná, ať je vám -náct, -cet nebo -át. Svůj šedý kapsulový šatník můžete začít budovat právě teď! Bude vaší investicí navěky. 

Šedá inspirace z ulic módních metropolí

Zdroj: autorský článek