Hey grey! Šedá je barvou podzimu. Oblékněte se do ní od hlavy k patě

Šedé je totiž více než jen tradičně zmiňovaných 50 odstínů. Má neskutečně rozmanitou paletu – od světlounce prachové přes holubí šeď a břidlicovou po tmavou antracitovou. Najdete ji v chladných, teplých nebo metalických odstínech a ve všech módních stylech. 

Šedá, královna elegance

Módní průmysl je generátor neustálých změn a nových trendů, ale ať přijde jakákoli nová módní vlna, jedna barva se stále drží svého místa na špici – šedá. Šedá je ceněna pro svou neutralitu a eleganci, díky které je všestranná, univerzální a nenahraditelná. Evokuje serióznost, eleganci a profesionální vzhled, proto bývá na prvních příčkách při volbě business a office outfitů. Je to barva, která působí nenápadně, ale zato nadmíru sofistikovaně. Módní průmysl se bez ní, stejně jako bez černé a bílé, zkrátka neobejde.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší kabáty podzimu 2023: Oblékneme maxi kabáty i prošívané bundy

Teplota venku klesá a podzimní móda začíná opět zdobit ulice svou rozmanitostí a hravostí. Jejím prominentním prvkem, nosičem tepla i elegance, jsou kabáty. Právě ty mnohdy přitahují pozornost a tvoří ucelený dojem z outfitu. Ať už preferujete elegantní kožený trenčkot nebo dramatický maxi kabát, podzimní dny vám poskytují prostor pro kreativitu, kterou můžete uplatnit právě při volbě toho dokonalého kabátu. Toto jsou ty nejlepší kousky podzimu roku 2023.
elle.cz

Konec šedého klišé

Šedá byla v minulosti spojována především s pokorou a střídmostí, trochu nelichotivě byla označovaná za uniformní barvu kancelářského prostředí, ale když se dnes podíváme na módní mola a na to, co nosí módní influenceři, s nadšením musíme konstatovat, že toto škodlivé módní klišé je dávno překonáno. Šedá se dokáže přizpůsobit všem ročním obdobím a módním trendům. V letních kolekcích vídáme světlejší odstíny šedé, které působí svěžím, lehkým dojmem. V zimních kolekcích se zase objevují tmavší odstíny šedé, které vypadají hutně a hřejí už na pohled. Díky tomu, že se šedá stejně jako černá nebo bílá skvěle kombinuje s jinými barvami, je ideální pro kombinování a vrstvení. Spojení šedé s různými odstíny barev může vytvořit zajímavé kontrasty a harmonické outfity. Často se setkáváme s módními kombinacemi, jako je šedá a růžová, šedá a bílá, nebo šedá a červená. Co je ale skvělé, i čistě monochromatický outfit vypadá skvěle. Často ještě lépe než kombinovaný s jinými barvami.

Mohlo by se vám líbit

5 největších trendů nadcházející sezony, které nám daly fashion weeky

Vytasíme se s minikraťasy, propadneme romantice, budeme hledat work-life balanc... a nejen to. Zde je pět trendů, které rovnou z módních mol skončí přímo v našich šatnících.
elle.cz

Pro každou situaci, v každém věku

Šedá je výjimečná tím, že se přizpůsobí jakékoli situaci. Když si půjdete zaběhat nebo jen vyrazíte za roh do kavárny pro dýňové latte, budete vypadat skvěle v teplákové soupravě a šedivých teniskáchNew Balance nebo v teplých UGGs. V šedivém denimu zapůsobíte v městských ulicích. Šedý vlněný kabát přehozený přes úpletové šaty a doplněný kozačkami vás zahřeje, aniž byste ztratili cokoli na eleganci a ženskosti. A když si pořídíte na vánoční večírek šedivé koktejlky, ručíme vám za to, že v nich budete ozdobou. A největší eso šedivé barvy? Není nevhodná, ať je vám -náct, -cet nebo -át. Svůj šedý kapsulový šatník můžete začít budovat právě teď! Bude vaší investicí navěky. 

Šedá inspirace z ulic módních metropolí

Zdroj: autorský článek