Tik Tok Report: Barbiecore nás jen tak neopustí

Když italský módní dům Valentino na podzim/zimu 2022 na pařížském týdnu módy představil svou růžovou kolekci PP, vzbudil tím velkou pozornost. Mnozí ze přikláněli k názoru, že křiklavý odstín růžové se stal barvou roku směle konkurující té od Pantone. Kreativní ředitel Valentino Pierpaolo Piccioli omezil tehdy paletu na jediné dva odstíny, černou a právě sytě růžovou. Siluety obsahovaly směs klasické elegance a současného stylu zachycující podstatu barbiecore s luxusním nádechem. Kolekci nazval „osvobozením od realismu“ a reagovala tak na současnou potřebu úniku od reality, kde se naskýtá příležitost vrátit se do světa fantazie. Piccioli s touto přehlídkou znovu oživil trend barbiecore a zdá se, že tato módní vlna zatím nevykazuje žádné známky zpomalení. Ba naopak. Greta Gerwig je tu se svým dlouho očekávaným filmem o kultovní panence, a tak můžeme s jistotou říct, že svět se ještě chvíli do odstínů růžové zahalovat bude. 

@libbyspoise i cannot wait for the new movie 💕💅🏻🛍 #barbie#barbiegirl#barbiecore#pink#fyp#lizzo#FilmTeyvatIslands#fashion#style#runway#chanel#moschino#chanel#kimkardashian#mugler#kendalljenner#parishilton#90s#y2k♬ original sound - tinker!

Barbie, nostalgická romantička

Barbiecore trend zahrnuje jedinečnou směs nostalgie a modernosti. Inspiruje se ikonickou panenkou a přetváří její okouzlující ženskou estetiku prostřednictvím současných módních trendů. Jedním z určujících rysů trendu je zářivá barevná paleta, které dominuje – světe div se – zářivě růžová. A tato pestrá paleta jen umocňuje vizuálně výraznou estetiku. Koketní ženské šaty se srdíčkovými výstřihy, volány a mašlemi evokují pocit dívčího šarmu, výrazné doplňky jako jsou extravagantní pásky, zdobené kabelky, masivní sluneční brýle a podpatky na vysokých platformách dodávají celkové estetice trendu nádech hravosti. I vzory a potisky hrají v tomto trendu významnou roli – puntíky, pruhy a květinové vzory jsou často začleňovány do oděvů, což umocňuje estetiku inspirovanou retro dobou, míchání a vrstvení různých vzorů pak vytváří vizuálně eklektický celek. Vše naznačuje skromnému faktu: toto léto si budeme hodně hrát!

@jackie.wyers BARBIECORE: A Makeup Tutorial🛼👱🏻‍♀️🎀 Would you wear this makeup? Obsessed with the new trailer & can't wait for the Babrie inspo to come! For all the products I used / how to DIY this look - full videos for my tutorials on YT! @barbie #Barbie#BarbieTheMovie#barbiecore#makeuptutorial♬ original sound - firestarterlipa

Barbiecore není ani Tik Tok cizí

Kultovní panenka je symbolem amerického snu a majákem standardů krásy. Je totiž blondýna, vysoká, hubená a nesnesitelně bohatá. Je až nezdravým ztělesněním dokonalosti. Nicméně se očekává, že zmiňovaný film předloží jiný pohled na postavu Barbie a nepřivede nás zpět ke škodlivému důrazu na extrémní hubenost a nedosažitelné standardy mýtické dokonalosti. Představení Margot Robbie jako Barbie v připravovaném snímku oživilo přitažlivost Barbie estetiky a přineslo nové nadšení a dynamické kouzlo. Jinými slovy, tento film přináší Barbiecore trend pro každou z nás. Není to nic nového. Ale tentokrát můžeme očekávat změnu narativu dokonalosti. Své o tom ví i Tik Tok. Právě tam se trendy estetika usídlila natolik, že jej doslova ovládla. Zhlédnout tak zde můžete nejen návod na to, jak se obléknout jako Barbie, ale i jak napodobit hereččin make-up look z traileru. Jen dvanáct let starý hit od Lady Aqua Barbie Girl má na svém kontě 1,9 milionu tiktokových videí. A to je jen začátek... Věštím mu ještě růžovou budoucnost!

Sledujte ELLE také na Tik Toku a nic nového vám neunikne. Každý den pro vás naše Tik Tok guru Viktorie Borisová připravuje čerstvý mix aktuálního dění. Najdete nás zde

TikTok trend slugging slibuje hydratovanou a rozzářenou pleť

elle.cz

Zdroj: Autorský článek