Hi Barbie, hi Ken! Vítejte v báječném růžovém světě Grety Gerwig

Každá jsme ji měla, nebo jsme po ní alespoň na chvíli toužily. Blonďatá ikona, která ožívala v rolích od baletky přes mořskou panu po olympijskou atletku, si získala každou z nás. „Od počátku věků, od doby, kdy existovala první malá holčička, existují... panenky. Ale panenky byly vždy panenkami. Dokud...“ říká voiceover v traileru uveřejněném 16. prosince, ve kterém byl promítnut příchod ikonické panenky. Hudebně i vizuálně odkazoval na úvodní scény filmu A Space Odyssey z roku 2001.

Margot Robbie, ta pravá od Mattela

Stopáž končí několika mrknutím a pár rychlými záběry z filmu, odhalujícími nejen hlavní postavu ztvárněnou Margot Robbie, ale i další herecké obsazení. Navazující upoutávka následovala až 4. dubna, která poskytla barevnější pohled na svět Barbie a jejích přátel. Do očí bijící růžová ukázka končí tím, že Barbie jede do „skutečného světa“ ve svém žvýkačkově barevném kabrioletu, aby záhy zjistila, že Ken je schovaný na zadním sedadle auťáku spolu s jeho neonovými kolečkovými bruslemi... Stále ukázka z filmu vzbuzuje víc otázek než odpovědí?

 

Kena ztvární (nejen) Gosling

Po boku Margot Robbie si roli Kena střihne Ryan Gosling. Ten roli zřejmě nejprve odmítl s komentářem, že je příliš zaneprázdněný. Ale zpoždění produkce filmu se sladilo s volným místem v jeho nabitém kalendáři. Tato zpráva přišla poté, co Gosling natočil film The Grey Man, kde hrál po boku Chrise Evanse a který byl natáčen převážně v Praze. kde hrál po boku Chrise Evanse. 15. června 2022 pak společnost Warner Bros. Pictures vydala první snímek Ryana Goslinga v proslulé roli Kena, s odbarvenými blond vlasy, džínovou vestou a nepřirozeně bronzovým opálením. Není však jediný, kdo si Kena zahraje.

Barbie, Barbie, Ken, Barbie, Ken a... Barbie!

Před pár dny uveřejněný trailer také odhaluje vtipný fakt: všechny panenky se navzájem oslovují Barbie nebo Ken. V hereckém obsazení panenky jsou vedle Margot Robbie také Hari Nef jako lékařka Barbie, Emma Mackey v roli Barbie držitelky Nobelovy ceny za fyziku, Dua Lipa jako mořská panna Barbie, Sharon Rooney jako právnička Barbie, Issa Rae v roli Barbie prezidentky a mnohé další tváře. Různé Keny pak vedle Goslinga ztvárnili Kinglsey Ben-Adir, Scott Evans, Simu Liu, Ncuti Gatwa a další. Postavy z lidského světa si zahrají America Ferrera, Jamie Demetriou, Ariana Greenblatt, Connor Swindells a Will Ferrell, který prý hraje generálního ředitele společnosti vyrábějící hračky. Nezapomeňme také na Helen Mirren, která se ujala čestné role vypravěčky příběhu. Další podrobnosti o rolích zůstávají pevně pod pokličkou. Proslýchá se ale také, že popová diva Dua Lipa nahrává k filmu hudbu...

 

Kdy bude film uveden do kin?

Přípravy projektu prý běží již od roku 2019, ale filmaře zaměstnávala řada dalších projektů. 9. července 2021 bylo odhaleno, že režie se ujme právě Greta Gerwig. 16. července 2022 sdílelo několik členů hereckého obsazení fotku z údajně posledního natáčecího dne. Barbie vstoupí do kin 21. července 2023.

Margot Robbie jako nová Barbie

elle.cz

Zdroj: ELLE, Vulture, Rotten Tomatoes, Glamour

Zdroj fotografií: Warner Bros.