Slugging: hydratovaná a rozzářená pleť na počkání?

Jako skin slugging je označována aplikace okluzivního prostředku, tedy silné vrstvy masti, která působí jako bariéra pro uzavření vlhkosti v pokožce. Žádné slimáky, které v názvu slyšíte, potřebovat nebudete. Název slugging sice vznikl ze slova slug, který můžeme přeložit jako slimák, nicméně má znázorňovat „slizkou“ pleť právě po nanesení vazelíny či podobného produktu.

Kdo by nechtěl zářivou pleť

Jako hlavní benefit slibují dermatologové udržení hydratované pleti. Po večerní aplikaci vazelíny se ráno probudíte s dokonale zářivou, šťavnatou pletí. Čím je pleť starší, tím se přirozeně stává sušší a kožní bariéra může fungovat méně efektivně. I proti tomu noční slugging bojuje velmi zdatně. Dalším benefitem, který tento trend slibuje, je obnovení lipidů v pleti. Lipidy mají důležitou funkci, tvoří ochrannou bariéru pleti a ta brání vstupu dráždivých látek do kůže. Přidáním vazelíny jako posledního kroku do naší rutiny můžeme tyto nezbytné lipidy obnovit a zlepšit bariéru pleti.

Mohlo by se vám líbit

Zázrak jménem retinol: Komu může pomoct a komu naopak uškodit?

Snadný recept, jak rozjasnit pleť a zpomalit tvorbu vrásek? Přes den se chraňte proti slunci a večer používejte krémy s retinolem. Vážně je to tak jednoduché? Nebo je i tato ingredience tak trochu přeceňovaná?
elle.cz

Vzhůru do toho

Základem je dokonale očištěná pleť, následně exfoliace a nanesení krému. Poté přichází na řadu okluzivní vrstva v podobě vazelíny nebo oleje. Tento rituál si dopřejte minimálně půl hodiny před uložením do postele, aby se produkty vsákly do pleti a ne do polštáře. Slugging lze kombinovat jen s některými kosmetickými přípravky, proto se před aplikací vyhněte přípravkům s retinoidy a kyselinami.

Slugging není pro každého

V péči o pleť je důležité v první řadě znát její potřeby. Pokud máte pleť suchou, nebojte se zařadit slugging klidně i každý večer. V případě, že ji máte mastnou, měli byste zvážit, jak často je vhodné tuto techniku provádět, zda vůbec.

Tato metoda může přinést mnoho benefitů, ale při nesprávném použití může i uškodit. Lidé se sklony k akné by měli tento trend raději vynechat. Aknózní pleť potřebuje dýchat a čistit se, vazelínová vrstva by tomu mohla bránit. Pokud si chcete slugging vyzkoušet na vlastní kůži i tak, zkuste zvolit šetrnější cestu a použijte místo vazelíny moderní balzámy nebo masti na přírodní bázi. Přestože se slugging může jevit jako pouhý trend z TikToku, rozhodně stojí za vyzkoušení. Pleť bez ohledu na věk potřebuje štědrou dávku hydratace a díky tomuto trendu ji můžeme v pokožce lépe udržet.

Mohlo by se vám líbit

5 nápojů pro zářivou pleť: Jak vyživovat svoji pleť vnitřně?

Proč vyživovat svoji pokožku vnitřně? Dobrá skincare nestačí, dopřejte si beauty boost pomocí nápojů, které se postarají o zářivou pleť.
elle.cz

Zdroj: ELLE.com, Byrdie