Lekce lásky Carrie Bradshaw. Čím se řídit v roce 2021?

Carrie Bradshaw je bezpochyby jednou z nejikoničtějších osobností popkulturní historie. Jako hlavní hrdinka seriálu Sex ve Městě, který mluví otevřeně o tématech jako je sex, láska, vztahy a mapuje romantickou stránku New Yorku, si prochází spolu se svýmy kamarádkami divokými milostnými eskapádami i intenzivními rozchody. Za ty roky, co se seriál vysílal nám nejen Sarah Jessica Parker přirostla k srdci, ale také se pro mnoho žen stala doslova love Guru. Nebylo náhodou, že fanoušci často přemýšleli nad tím, co by asi udělala v jejich situaci právě Carrie. 

Nyní v roce 2021, kdy se Sex ve Městě vrátí v rebootu na HBO Max s názvem And Just Like That. Si pojďme zrekapitulovat rady, které nám kultovní seriál poskytl.  

Mohlo by se vám líbit

Sex ve městě? Spíš sex za covidu a s Božským v trvalé izolaci

Má seriál HBO bez pana Božského a Samanthy ještě vůbec smysl? A jak se při psaní scénáře projevil koronavirus?
elle.cz
1. Někdy je opravdu těžké kráčet v botách single ženy. Proto potřebujeme opravdu speciální obuv, aby byla tato chůze o něco zábavnější.

 

V šesté sérii v epizodě “Právo ženy na boty” jsou Carrie na jedné oslavě ukradeny její stříbrné podpatky Manolo Blahnik. Majitelka bytu jí chce škodu kompenzovat, ovšem jen do té chvíle, než zjistí, že stály 485 dolarů. V ten okamžik jí přijdou jako rozmar a nezodpovědnost. Celý díl pokračuje tak, že Carrie oznámí, že si bere sebe sama a jako dárek ke svatbě registruje jedinou věc, a to jsou ony ukradené boty. Jako svobodná totiž přichází o všechny dary ze svateb, křtů atd, které dostávají zadaní.

Ženy neustále pociťují tlak společnosti, který jim říká, jak by měly žít “správně”. Ať už ono “správně” znamená manželství či děti, stále musí své rozhodnutí obhajovat. Svobodné ženy jsou tak často stavěny do pozice, kdy si musí nutně začít klást otázku “jsem dost dobrá”? Ovšem právě v tomto díle ukazuje Carrie, jak se opět zmocnit svého života, jak ho žít svým vlastním způsobem a cestou se i trochu rozmazlovat!

 

2. Nezáleží na tom, kdo vám zlomil srdce nebo jak dlouho bude trvat, než se uzdraví. Protože máte přátele, kteří tím s vámi projdou.

 

Rozchody mohou být ohromně bolestivé až nesnesitelné a Carrie jich má za sebou jistě mnoho. V druhé sérii například zjišťuje, že ještě není úplně vyléčená ze vztahu s panem Božským, když na baseballu sbalí mladého a krásného sportovce, ale její srdce stále touží po Johnovi. Naše hlavní hrdinka však vždy najde útěchu u svých kamarádek - spřízněných duší. Které jsou tu pro ni vždy, když potřebuje. A stejně je to i v běžném životě. Nejlepším lékem na zlomené srdce je vždy společnost těch, kdo vás bezpodmínečně milují. 

 

3. Některé milostné příběhy nejsou romány, ale spíš takové krátké povídky. To však neznamená, že je v nich méně lásky.

 

Dobře, asi se shodneme na tom, že seriál byl všeobecně lepší než filmy, ovšem i na velké obrazovce se našly lekce, které stojí za povšimnutí. Například, když i nespoutaná Samantha propadá monogamii a stěhuje se se svým přítelem Smithem Jerrodem z New Yorku do Los Angeles, aby se mohl naplno věnovat své kariéře. Ovšem jak se ukazuje, není zde šťastná, a proto se rozhodne myslet na sebe a ukončit vztah, a to s láskou a respektem.  

A jaké z toho plyne ponaučení? Často se ocitáme v situacích, které nás již nenaplňují a zůstáváme v nich jen ze strachu nebo z altruismu. Ovšem jak Carrie trefně podotýká - ne všechny milostné příběhy jsou stejné a mají šťastný konec. Někdy je přijetí velice osvobozující a rozchod nemusí znamenat nic špatného...  

 

4. Existuje i správný způsob, jak se s někým rozejít, a tím rozhodně není lepící papírek.

 

Jde o jeden z nejpamátnějších okamžiků celého seriálu, když se Jack Berger rozhodne s Carrie rozejít tak, že ji napíše na lepící papírek “Je mi to líto, nemůžu. Prosím nechovej ke mně nenávist.” Ona je samozřejmě rozčílená, a proto svůj vztek ventiluje na jeho kamarády, které náhodně potkává. Možná působí v tu chvíli bláznivě, ale má pravdu. Pojďme si i v dnešní době sociálních médii vzít z tohoto nevhodného kroku příklad a přestaňme se rozcházet přes zprávy, Instagram či Facebook... Pokud jsme s partnerem byli alespoň chvíli šťastní, zaslouží se důstojnou konverzaci mezi čtyřma očima. Nemyslíte?

 

5. Nejvýznamnější a nejvíce vzrušující vztah ze všech je ten, který máme sami se sebou. A pokud najdete někoho, kdo vás bude milovat stejně jako milujete vy sebe sama, potom je to úžasné.

 

Je k tomuto bodu třeba dodávat ještě něco navíc? Tato rada je naprosto pravdivá a nikdy nevyjde z módy.  

Mohlo by se vám líbit

Toxický pan Božský. Proč by takový muž neměl být vaším idolem?

Netrpělivě čekáme na nové díly Sexu ve městě a k příběhu nerozlučných kamarádek neodmyslitelně také patří pan Božský. Jak se na něj díváme současnou optikou?
elle.cz