České spodní prádlo Corpus Lingerie: Ženskost, sebeláska a pohodlí

 

„Chybělo nám tady prádlo, které by nechávalo pokožku přirozeně dýchat a zároveň splňovalo určité estetické požadavky. Samozřejmě, že podobné značky existují, ale posílat si balíčky přes půl světa nám nedávalo smysl, tak jsme se do toho pustily samy,“ vzpomínají zakladatelky Corpus Lingerie na úplné začátky. Podobný příběh stojí za hodně lokálními značkami posledních let. Sestry Anna Bolha a Alžběta Žáková založily Corpus Lingerie ani ne tak s jasným byznysovým plánem, jako s potřebou zaplnit díru na trhu, protože jim samotným takové prádlo chybělo. Ani jedna z nich nestudovala textilní design, návrhářství nebo cokoliv, co by souviselo s módou. Ale zjistily, že pokud má člověk jasnou představu a priority, tak jde vše.

Mohlo by se vám líbit

Udržitelně a originálně: 7 alternativ k největším fast-fashion značkám

Chcete se začít oblékat udržitelněji, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme vám průvodce ekologickými značkami, kterým můžete důvěřovat. Objevte lepší alternativy k velkým řetězcům, do kterých se vyplatí investovat.
elle.cz

„Největší oříšek byl hned v prvních momentech – najít šikovnou švadlenku nebo dílnu, kde mají s výrobou prádla zkušenosti. Protože my neměly žádné a neměly jsme tak šanci kohokoliv cokoliv naučit. Věděly jsme pouze, co chceme a hledaly jsme někoho, kdo nám pomůže představu zrealizovat. Nakonec se povedlo, ale dalo nám to zabrat,“ doplňuje Anna, která stojí za vizuální podobou značky, spravuje sociální sítě a koordinuje výrobu. Její sestra Alžběta se stará o objednávky a jejich expedici, komunikaci se zákazníky a obecně o praktické věci spojené s prodejem. A do týmu se přidal i Annin manžel, který pomáhá s rozvojem a vzal si pod křídla například velkoobchod. 

 

Corpus Lingerie

 

Výroba šetrná k přírodě

Bavlna nebo bambus? S touto otázkou na začátku Anna s Alžbětou dost bojovaly. Materiál, který by splňoval všechna jejich kritéria na udržitelnost, možnou recyklaci, ale i hebkost a výdrž při častém používání, se nehledal snadno. Vítězem se nakonec stal bambus, respektive bambusová viskóza s 5% příměsí elastenu, pro kterou se sestry rozhodly po vlastních zkušenostech. Prádlo ze 100% bambusu by bylo vhodnější pro jakoukoliv recyklaci, ale jeho životnost byla daleko kratší. A nikdo nechce, aby se mu spodní prádlo vytahalo po pár vypráních. Bambus navíc roste pouze z dešťové vody a na těle je neuvěřitelně příjemný a hebký. Zbytky látky při výrobě v Corpus Lingerie v podstatě nejsou, protože i ty se spotřebují na drobnější produkty – podprsenky, tílka, body a kalhotky doplňují ještě pratelné odličovací tamponky anebo aktuálně oblíbené scrunchies. Ano, ty látkové gumičky, kterým se tak posmívala Carrie Bradshaw.

 

Corpus Lingerie

 

Smysluplná barevnost

Čtyři basic barevné odstíny – bílá, černá, cihlová a nude – získávají produkty přímo v  brněnské pletárně, která pro Corpus Lingerie připravuje i bambus. Právě v barvení přišel malý ústupek. První produkty Corpus Lingerie byly barveny přírodně, ale s rostoucím zájmem a poptávkou to už nebylo udržitelné a značka přešla na barvení certifikovanými, nechemickými barvami na textil. I tak má proces barvení, stejně jako materiály, certifikaci OEKO-TEX Standard 100, která zaručuje, že jsou je prádlo vyrobeno ze zdravotně nezávadných materiálů

 

Corpus Lingerie
Mohlo by se vám líbit

Kinoko: Jak vznikají české legíny, které sluší všem?

Do baru i na Sněžku. Také domů, na gauč nebo na online hodinu jógy. Kinoko je česká značka sportovního oblečení, které je tak cool, že v něm přečkáte lockdown bez ztráty stylu.
elle.cz

Láska k vlastnímu tělu 

Nositelky Corpus Lingerie nejsou nijak dané věkem ani jinými marketingovými veličinami. Jsou to ženy, které rády nakupují lokálně a přemýšlí nad tím, jak a kým bylo jejich oblečení vyrobeno. „Zároveň je jim blízká naše komunita, kde se snažíme podporovat ženské sebevědomí a respekt k vlastnímu tělu. Jakkoliv rozdílná mohou být,” zdůrazňují Anna a Alžběta. Že nejde jen o plané řeči potvrzuje Corpus Lingerie pravidelně. Stačí chvilku scrollovat na Instagramu, kde místo tradičních modelek uvidíte prádlo na ženách, které jsou opravdové se všemi krásnými nedokonalostmi. Modelky si v Corpus Lingerie totiž vybírají buď přes sociální sítě anebo přímo ze svých zákaznic. Nejednou se tak stalo, že se pod některou z fotek objevil hejtující nebo zcela nechápavý komentář. Na to Anna s Alžbětou zvládají reagovat s grácií a trpělivostí lidí, kteří ví, za čím si stojí a proč. 


 

Corpus Lingerie

 

Novinka v barvě červánků

Na začátku listopadu přibyla do palety Corpus Lingerie jemná barva s názvem Rose Dawn. Novinky v tlumeném růžovém odstínu nafotila dvorní fotografka Corpus Lingerie Lucie Fenclová s mladou umělkyní Michaelou Červenou přímo u ní v ateliéru. Ta na sebe nejprve upozornila autorskými tapiseriemi, za které letos získala nominaci v mezinárodních cenách Elle Decoration EDIDA v kategorii textil, nyní se ale věnuje abstraktní malbě. „Michaelu obdivujeme už dlouho. Je nám blízký její přístup k umění, sebevědomí s jakým přešla od textilních materiálů k malbě, která ji hrozně lákala, přestože studuje textilní design. Jde si za svým snem. Na focení jsme ji oslovily, protože jemnost v jejích obrazech a používaná barevnost krásně koresponduje s novým odstínem. A Míša bez váhání souhlasila. Byla skvělá!“ říkají Anna a Alžběta. 

 

Corpus Lingerie
Mohlo by se vám líbit

Rozhovor s Never Sol: O novém singlu, lokální módě a zvládání pandemie

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s talentovanou producentkou a zpěvačkou Sárou Vondráškovou alias Never Sol o nové písni Leon, natáčení videoklipu, českých designérech i o tom, jak zvládá aktuální období bez koncertů.
elle.cz
Corpus Lingerie

 

Plány do budoucna

Každá změna či nový produkt je v malém týmu Corpus Lingerie výsledkem dlouhého procesu. Vše má svůj čas a o to větší je to pak úspěch. „Zatím jsem to nikdy nevzdaly, ale určitě jsme se už několikrát zasekly. Tvorba perfektní padnoucí podprsenky bez kostic pro větší velikosti hrudníků je náš ever green. Ale jednou bude!” vzkazují nadšeně sestry. A nejen ta. Anna s Alžbětou mají v záloze další novinky a aktuálním tématem je teď v Corpus Lingerie hlavně expanze do kamenných obchodů.