Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď? Podpořte své oblíbené tvůrce!

 

Současná situace je náročná opravdu pro všechny, my se v ELLE ale zaměřujeme na současnou módu, design a umění a proto jsme se rozhodli vyjádřit podporu všem lokálním tvůrcům, kteří se momentálně nachází v nesnázích. Chtěli bychom vyzvat i vás, naše čtenáře, abyste se k nám připojili a společně s námi nenechali českou kreativní scénu vyhasnout.

Jak dlouho už přemýšlíte nad vaším vysněným šperkem od českého šperkaře? Nebo nad novými šaty lokální designérky? Anebo nad vinylem do sbírky od svého oblíbeného interpreta? Pokud máte volné finanční prostředky, právě nyní je nejvhodnější čas ke koupi vaší nové materiální radosti. Právě teď je ta ideální chvíle k tomu udělat si radost a zároveň tím podpořit lokální designéry a umělce, protože v tuto dobu se z toho oni zaradují nejvíce.

Udržitelně a originálně: 7 alternativ k největším fast-fashion značkám

elle.cz

Svým nákupem zachráníte český design a umění

Pro spoustu tvůrců vaše koupě může rozhodnout o jejich budoucnosti. Možná zrovna váš nákup je zachrání a dá jim další šanci na budoucí tvorbu. Jak se také ostatně nedávno na svém instagramu vyjádřila s prosbou o podporu designérka oceňovaných variabilních batohů Alex Monhart: „Moc si vážíme veškeré psychické podpory, které se nám v minulém roce dostalo. Doba je zlá a je jen otázkou, kolik malých značek se dočká šťastného konce. Z toho důvodu si dovolujeme vás poprosit o pomoc. Teď totiž nastal čas podpořit svou oblíbenou značku či designéra a ocenit tak jejich snahu.” 

Alex není jediná, která veřejně vyjadřuje obavu o budoucnost své tvorby. Dopady covidových opatření padají tvrdě i na maloobchodníky. Výběrové letenské knihkupectví Page Five se v reakci na nezvladatelnou situaci rozhodlo uspořádat benefici za vlastní záchranu. „I nadále zůstáváme zavřeni. Nebudeme vám lhát, víc už to nezvládáme. Ve spolupráci s vybranými umělci proto přinášíme sérii čtyř sítotisků, koupí kterých můžete přispět k naší záchraně,” uvedlo knihkupectví na svém instragramovém profilu. Do pátku 5. 3. 2021 je možné grafiky předobjednat a Page Five podpořit. 

 

 

Uměním ke zkrásnění interiéru a pomoci ženám v nouzi

Pokud byste zatoužili po dalším uměleckém díle, protože ruku na srdce, mít krásné prostředí během práce z domova nebylo nikdy důležitější, máme pro vás ještě jeden tip. Prostor Harddecore, který funguje jako prodejní galerie českého designu a módy, spouští nový projekt výstav ve výlohách. Výstavní program je věnován ženským umělkyním, jejichž díla si budete moci zakoupit. Část výtěžku z prodeje potom poputuje charitativnímu projektu Metráž, který pomáhá ženám v nouzi. Představeny budou umělkyně nejen z řad výtvarného umění, ale také z fotografie, porcelánu, šperku, parfémů a dalších estetických objektů touhy. Cyklus ve vitrínách Harddecore začíná již dnes a jako první se představí Kateřina Brůhová.

 

 

Elegantní i na home-office

Loungewear a legíny jsou super, ale někam se pěkně obléci je pro nás v současné době nepochybně atraktivnější. Teď už nemáte mnoho důvodů, proč dál odkládat pořízení nějakého vytouženého kousku do vašeho šatníku. Kdo řekl, že se ve své kuchyni nemůžete cítit jako na drinku v baru nebo v pracovně jako na byznys schůzce? Návrhářka Petra Balvínová se svojí značkou TIQE vítá jaro v elegantním duchu. Celou jarní kolekcí se nese optimistická nálada, svěží střihy, chic detaily a velmi feminní looky, které charakterizují TIQE.

„Absence se někam pěkně ustrojit mne navedla na myšlenku, že nepůjdeme cestou módy na doma (tepláky, mikiny a chill dress), ale naopak pojedem na elegantní vlně plné šatů, kostýmků a luxusních modelů. Hlavním prvkem v kolekci jsou široké rukávy různých střihů. Zajímavým detailem jsou rozparky na rukávech, plisé skládané v  lemování či zeštíhlujcí siluetu tvarované pásky," vysvětluje svojí novou kolekci Petra. Na celý lookbook se podívejte v naší galerii.

 

Skinny jeans jsou out! Známe aktuální denimové trendy

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA