REKLAMA

Nejzásadnější modely Rafa Simonse brzy v prodeji

REKLAMA

Když v roce 1995 belgický módní návrhář Raf Simons začal na své modely přišívat štítek se svým jménem, zřejmě ho ani ve snu nenapadlo, že ho za pár let čeká spolupráce s takovými značkami, jako je Jil Sander, Christian Dior, Calvin Klein nebo Prada. S poslední jmenovanou spolupracuje teprve od začátku letošního roku, ale už teď lze prohlásit, že toto jméno je zkrátka zárukou kvality. Jeho první vlastní značka Raf Simons letos slaví 25 let a designér si pro nás připravil přímo kolekci snů. Toho nejlepšího i nejhoršího, co za poslední čtvrtstoletí navrhl.

Od počátku nové aktivity Rafa Simonse na jeho instagramovém účtu se zdálo, že návrhář podléhá nostalgii a vzpomíná na to nejlepší, co kdy vytvořil. Opak je však pravdou. Tyto kroky měl zřejmě velmi dobře promyšlené a jen přirozeně naznačoval, co chystá k oslavě 25 letům své vlastní značky. Ve speciálním projektu Raf Simons Archive Redux představí modely, které čtvrtstoletí jeho tvorby definují. A nebudou to pouze vrcholy. Kolekce odhalí i ty největší pády.

 

Kolekce plná vzestupů i pádů

„Neexistuje žádné pravidlo, podle čeho jsem modely do projektu vybíral. Jde o čistě intuitivní a kreativní rozhodnutí, které rezonuje s dnešním světem“ uvedl designér v tiskové zprávě. Odhaleny byly zatím tři kousky, kterým vévodí červená košile z kolekce Fall 1998 Radioactivity. Sběratelé módy si už teď dělají místo ve svých šatnách na rolák s monogramem z jeho úplně první kolekce a my zase toužíme po Kollaps mikině z úspěšné kolekce S/S 2002.

 

Zbylých 97 modelů projektu Raf Simons Archive Redux bude odtajněno během července a jejich prodej se zatím předpokládá koncem roku. Čekání si však můžete zpříjemnit jeho první kolekcí pro Pradu, kterou na podzim během Milánského fashion weeku představí společně s návrhářkou Miucciou Pradou.

ELLE
Info ikona

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA