REKLAMA

Nová spolupráce: Louis Vuitton X Alex Israel

REKLAMA

Pro sezonu podzim/zima 2019 navázala značka Louis Vuitton spolupráci s Alexem Israelem na kolekci textilních doplňků, které se nesou v duchu sytě barevné popové estetiky – tak charakteristické pro tohoto umělce, který žije v Los Angeles. 

Kolekce osmi originálních a výrazně moderních kousků – hravých a krásných šátků, šálů a dek – je pokračováním objevitelské cesty Alexe Israele za uměním a vizuální symbolikou značek. Kolekce začíná několika šátky, které nesou slavný motiv vlny z Israelových obrazů. Klasický formát hedvábného šátku tak dostává nový rozměr. Šátky Wave jsou vytvořeny průlomovou a technicky vysoce inovativní metodou prošívání. Na jedné straně je šátek polstrován, aby vynikl plastický efekt Israelova motivu Wave; na druhé straně je ikonický vzor Monogram. 

Israel navrhl čtyři barevné kombinace na třech velikostech (Classic, Giant a Jumbo, z nichž poslední funguje i jako deka). Jde o nový přístup k řešení velikosti, který vytváří prostor pro originální a moderní způsoby nošení klasického hedvábného šátku. 

lv

Šály Sky Backdrop Monogram jsou vyrobeny z úchvatně jemné a vzdušné směsi hedvábí a kašmíru. Stěžejním motivem je zde Sky Backdrop, který se objevil již na nejznámějším cyklu Israelových obrazů, ve dvou barevných variantách. Motiv je na materiál natištěn nejmodernější metodou digitálního tisku, který má značka Louis Vuitton k dispozici. 

Posledním kouskem kolekce je jasně barevná oboustranná bandana (bandeau) Desperado s motivem poušti s kaktusy a auty. Inspirací zde byla bronzová socha Alexe Israele s názvem Desperado z roku 2015 a Sky Backdrop s druhou vrstvou vzoru Louis Vuitton Monogram. 

Tato další spolupráce mezi značkou Louis Vuitton a Alexem Israelem, která navazuje na nedávné společné projekty ArtyCapucines a flakony pro parfémy Les Colognes, představuje hravou kapitolu v dlouhé historii spolupráce s umělci na tvorbě textilních produktů Louis Vuitton. Po kreativních legendách, mezi nimiž figuruje Sol LeWitt, James Rosenquist, Andrée Putman, Takashi Murakami, Richard Prince, Stephen Sprouse a Yayoi Kusama, se Israel stává nejnovější osobností, která svým talentem oživí „prázdná plátna“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA