Sídlo Louis Vuitton zdobí pozitivní energie umělce Luckylefthand

Ve 20. letech minulého století Gaston-Louis Vuitton napsal: „Udělejme z ulice radostné místo.“ O století později požádala společnost Louis Vuitton výtvarníka s uměleckým jménem Luckylefthand o výzdobu fasády svého sídla v Paříži nedaleko legendárního mostu Pont Neuf. Freska pokrývá 280 metrů čtverečních a tvoří ji 14 barevných, elegantních a hravých obrazů. Tímto velkoformátovým nástěnným obrazem Louis Vuitton a Luckylefthand chtějí do okolí Pont Neuf přinést radost a pozitivní vibrace během aktuálních karanténních opatření. 

Steven Burke alias Luckylefthand je francouzský umělec narozený v roce 1982. Působí v městě Hossegor na jihozápadě Francie. Je to místo, z něhož už léta čerpá inspiraci. Po patnáctileté kariéře v oboru grafického designu nyní ve své tvorbě hledá, jak jednoduchostí tvarů a čistotou barvy vyjádřit pozitivitu a radost. V jeho kompozicích se často vyskytuje motiv ruky, který symbolizuje lidstvo v jeho nejuniverzálnější podobě. Tento symbol se postupem času stal pozvánkou do meditativních stavů uprostřed krásné okolní přírody.

 

Louis Vuitton

 

Luckylefthand dostal od Louis Vuitton volnou ruku a použil minimalistický, zhuštěný styl inspirovaný estetikou 60. a 70. let minulého století, který kolemjdoucí v mžiku oka přemístí do přímořské scenérie Hossegoru, jeho adoptovaného města. Murál s mnoha barevnými přechody a primitivními tvary byl namalován pouze akrylovými barvami; jedním z hlavních opakujících se motivů jsou ruce, jež jsou od sebe v rozestupu přibližně metru a půl, ale jsou přesto duchem spojeny – jako symbol našeho současného myšlení.

„Chtěl jsem vytvořit tento nástěnný obraz, aby procházejícím Pařížanům nabídl pestrou podívanou, na niž mohou spočinout okem. Čtrnáct ,oken‘ evokuje myšlenky na letní dovolenou, ale zároveň i na současné karanténní období, kterým procházíme. Ruce umístěné metr a půl od sebe představují odkaz na to, co v aktuální době všichni prožíváme. Rád bych, aby moje nástěnná malba se svými jasnými, sytými barvami a tvary duhy přinesla lidem pozitivní energii, kterou teď všichni potřebujeme,“ komentuje Luckylefthand svoje dílo.

ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

EBC promo