Snubní prsteny pro queer páry. Proč musí být extra?

 

Manželství pro všechny. Na tom se my členové svobodné společnosti a zastánci rovných příležitostí shodneme. Ale chtějí mít gay a lesbické dvojice také klasické snubní a zásnubní prsteny? Designéři šperků Brilliant Earth tvrdí, že ne. Proto se specializují na svatební šperky, kde najdete v setu například dva zásnubní prsteny s kamenem nebo stejné jednoduché kroužky. Myšlenka za tím je, že váš svazek si zaslouží svůj speciální symbol.

 

 

Klenotnická legenda Tiffany právě teď uvádí první zásnubní prsten pro muže se solitérním diamantem. Připomíná pečetní prsten a platinový nebo titanový design má evokovat maskulinitu. Možná se hodí nejen pro žádost o ruku v rámci stejnopohlavního páru, ale také v situaci, kdy o ruku muže žádá žena. Mimochodem, tento jev nabírá na popularitě, otevřeně o něm hovoří třeba herečka Alena Doláková, která onu život měnící větičku „Vezmeš si mě?" položila svému partnerovi jako první.

Tiffany

Menší šperkařské firmy se už ale na tyto zákazníky dávno orientují, patří sem například značka Woolton&Hewitt, kterou vlastní gay pár. Navrhují nejrůznější zásnubní prsteny, včetně těch s duhovou vlajkou. Pokud se v Čechách stejnopohlavní uzavření manželství pro všechny uzákoní (novela zákona zatím postoupila do druhého čtení), tak najednou vznikne zajímavá příležitost na trhu.

Chopit příležitosti by se mohl například klenotník Zdeněk Vacek, který se svým ex-partnerem Danielem Poštou založil dnes už neexistující značku šperků Zorya. Některé kolekce, jako například Virus také symbolizovaly jejich vztah. Nyní Vacek získal cenu v rámci Czech Grand Design a rozšiřuje svůj klenotnický dům. Třeba bude postupem času konkurovat i Tiffany.

 

Mohlo by se vám líbit

Jaký prsten si pořídit na léto? Jednoznačně pečetní

Možná vám tento druh prstenů přijde jako ryze mužská záležitost. Nosili je králové, rockové legendy i filmové star. Ale když my ženy tak rády kopírujeme pánské šatníky. Proto nám šperkařské domy letos splnily přání a přinesly pečetní prsteny i do našich šperkovnic.
elle.cz