Sbohem, zásnubní prsteny. Emily Ratajkowski předvádí ty rozvodové

Nenechte šperky spát

Žijeme v zemi, kde rozvodem skončí téměř polovina všech uzavřených manželství. Představte si to ohromné množství prstenů, které, byť jsou sebekrásnější, jsou odsouzeny k tomu, aby byly sundány z prstu a navěky odpočívaly na dně šperkovnice. Možná se čas od času podívaly na světlo, když je s nostalgií nebo odporem znovu vezmete do ruky. Není to škoda? Nenechte je zahálet pod tíhou starých vzpomínek. Změňte jejich vibrace a vdechněte jim nový život. Tak jako to teď udělala modelka Emily Ratajkowski.

Zamilovaný Beckham dal Victorii hned 15 zásnubních prstenů. Jaké jsou?

elle.cz

Diamantů se kvůli muži nevzdám

Emily se v roce 2022 rozvedla s manželem Sebastianem Bear-McClardem, se kterým má syna Sylvestera. Místo zahořklého odložení svého diamantového zásnubního prstenu se ale modelka rozhodla ho přepracovat na dva nové šperky. Původně se na Emilině prsteníčku skvěl prsten se dvěma diamanty, které měly symbolizovaly ji a snoubence Sebastiana. Jeden z kamenů měl tvar hrušky, druhý dostal brus princess. Poté, co ji manžel podvedl a Emily se odhodlala pouto s nevěrníkem nadobro přetnout, rozhodla se také nechat přepracovat svůj zásnubní prsten. Tímto symbolickým krokem nejen definitivně uzavřela kapitolu svého manželství, ale také změnila pocity, který k prstenu původně chovala. Kameny od sebe oddělila tak, jako se odpoutala ona od svého muže. Z jednoho prstenu vznikly dva, kterými se neváhala pochlubit na Instagramu. „Nemyslím si, že by se žena měla vzdát diamantů jen proto, že opouští muže,“ trefně poznamenala Ratajkowski. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Za každé manželství jeden kámen

Nápad nechat zásnubní prsten přepracovat vnukla Ratajkowski esej její kamarádky Stephanie Danler, která vyšla v magazínu The Paris Review. „Vypráví mimo jiné příběh o hadím prstenu její babičky – prstenu zdobeném kameny z jejích různých manželství,“ řekla Ratajkowski. „Líbila se mi myšlenka prstenu, který nestydatě reprezentuje všechny životy, které žena prožila.“ Ratajkowski se proto obrátila na svou kamarádku šperkařku Alison Chemla, kreativní ředitelku značky Alison Lou, aby jí nový prsten vyrobila. Chemla byla ideální volbou, protože navrhla i původní Emilin zásnubní prsten.

Vy ještě nemáte svůj diamant?

elle.cz

Ze staré bolesti nová láska

Původní zásnubní prsten se rozhodly rozdělit na dva: „Podstata rozvodu je v odloučení, takže jsme od začátku věděly, že prsten rozdělíme na dva samostatné, ale vzájemně se doplňující prsteny.“ Kámen s hruškovým brusem vsadily na prsten určený na malíček. Princess diamant po obou stranách doplnily dvěma lichoběžníkovými kameny, aby ho vizuálně umocnily. „Původní design už pro mě nepředstavoval nic speciálního. Teď oba nové prsteny miluju natolik, že je nemůžu sundat. Dokonce v nich i spím,“ pochvaluje si své nové rozvodové prsteny Emily Ratajkowski.

Slavné prsteny monarchů: Ten nejkrásnější patřil lady Di

elle.cz

Zdroj: NYtimes.com, Graziamagazin.com, Instagram