Topmodelka, múza, aristokratka. Zemřela Stella Tennant

 

V předvečer Štědrého dne zažívá módní svět šok. Přichází o velmi charismatickou ženu, která ve svém vzhledu ztělesňovala pojem „urozenost". V žilách Stelly Tennant proudila modrá krev: narodila se ctihodnému Tobiasi Tennantovi a jeho ženě Lady Emmě, která je potomkem vévody z Devonshiru. 

 

Mohlo by se vám líbit

Sváteční editorial fotografky Sylwie Kiertowicz

Nalaďte se na sváteční atmosféru s fotostory polské fotografky Sylwie Kiertowicz.
elle.cz

 

Kdyby Stella Tennant neexistovala, museli bychom si ji vymyslet. Posuďte sami: šlechtická dcera nejdřív nastupuje na prestižní internátní školu Marlborough College, poté studuje sochařinu na Winchester College. Protože Stella sama připomíná dech beroucí skulpturu, všimne si ji spisovatel Plum Sykes. Díky němu se fotí pro editorial britského Vogue, píše se rok 1993. Stella a ostatní dívky mají představit protipól k zaoceánskému stylu grunge. Stella se zjeví s kroužkem v nose, který si odmítá pro účely focení sundat. Její tvrdohlavost uchvátí fotografa Stevena Meisela, který ji na místě požádá, aby pro něj už další den pózovala pro italský Vogue.

 

Stella Tennant

 

Legendární fotograf často označoval Stellu Tennant za svou múzu, ale pravdou je, že inspirovala mnohé. Třeba Karla Lagerfelda, který z ní později učinil tvář módního domu Chanel. Prý mu připomínala samotnou Coco, a vskutku, díky krátkým vlasům a elegantním pohybům v sobě Stella Tennant měla něco velmi stylově nadčasového.

 

Stella Tennant

 

I v situaci, kdy slavila jako modelka velké úspěchy, si ale Stella nebyla jistá, zda chce v této kariéře pokračovat. O co víc návrháře fascinovala a inspirovala, i přesto, že se mnohdy jednalo o designéry, kteří tvořili v úplně opačném stylu. Komu se poštěstí, aby byl múzou Gianni Versaceho i Alexandera McQueena? Ale Stella Tennant si cenila jiných hodnot než jen těch kariérních, a proto se rozhodla v roce 1998 ze světa modelingu na čas odejít. Čekala totiž své první dítě s francouzským fotografem Davidem Lasnetem. Manželé spolu měli celkem čtyři potomky a ve společném svazku vydrželi přes 20 let. Loni se rozhodli, že vztah ukončí.

 

Stella Tennant

 

Proč padesátiletá diva přehlídkových mol náhle zemřela, se zatím neví. Policie vyloučila cizí zavinění a rodina žádá veřejnost i média o potřebné soukromí. Oplakávají ji osobnosti jako Stella McCartney, Victoria Beckham, Donatella Versace a další. Její urozená krása bude módnímu světu opravdu chybět.

 

Mohlo by se vám líbit

Nejhezčí módní kampaně roku 2020, které vás dostanou do vánoční nálady

Přejete si pod stromečkem najít krabičku v odstínu modré Pantone 1837 nebo Hermès oranžové? Možná letos mnohem více oceníte skoro vzácné objetí. Nalaďte se na vánoční notu s našim výběrem těch nejlepších vánočních kampaní letošního velmi podivného roku.
elle.cz