Jde v rozvodu Kim a Kanye hlavně o byznys?

 

Ať máte na Kim Kardashian názor jakýkoliv, nemůžete jí upřít jedno: je velmi schopnou podnikatelkou. Předmětem jejího obchodování je její soukromí, které dokázala zpeněžit tak, až si vybudovala impérium v hodnotě 900 miliónů dolarů. Kim K. je ztělesněním anekdoty jiné postavy showbyznysu, která má rovněž arménské předky - Cher. Zpěvaččina matka jí jednou řekla: „Tak kdy už se usadíš a vezmeš si bohatého muže?", tak jí Cher odpověděla: „Mami, já jsem ten bohatý muž".

Kim Kardashian je také onen „bohatý muž", protože pokud to byla před manželství s Kanye Westem pochybná reality hvězda s velmi špatným módním vkusem, nyní je to mediální magnátka, která opanovala místa jí dříve zapovězená- obálky amerického Vogue. Extrémně talentovaný, ale bipolární poruchou trpící hudebník ji uvedl do uměleckých kruhů, nechal oblékat těmi nejlepšími designéry a Kim Kardashin West začali brát vážně i ti, kteří se jí dříve hlavně vysmívali, jako například Anna Wintour.

Onen „bohatý muž" z příběhu Cher je metaforou k emancipaci, kterou vedle Kanyeho Westa zažila Kim Kardashian. Nejdřív jejich love story působila jako jakýsi Pygmalion, kdy uznávaný umělec si vybral „panenku na hraní", kterou vizuálně přetvořil k obrazu svému. Ale chyba lávky, Kim svého manžela přerostla, a když pochopila, že jejich vztah nemá další perspektivu, rozhodla se jít dál. Paradoxem je, že i když rodina Kardashianů prodala své soukromí za peníze, tak doopravdy nikdy neuvidíme za oponu jejich veřejnosti předkládaného života.

Mohlo by se vám líbit

Kim Kardashian & Met Gala: tak šel čas

Její outfity většinou spojují hluboké výstřihy, transparentní látky a těsné střihy. Jaký je váš favorit?
elle.cz

Nevíme tedy, co bylo pro Kim onou pověstnou poslední kapkou ve vztahu s manželem, se kterým byla devět let a má s ním čtyři děti. Jednalo se prezidentskou kampaň, během které tvrdil, že si jeho manželka chtěla nechat vzít jejich první dítě, dnes sedmiletou dceru North? Nebo série šílených výstupů loni v červenci na Twitteru, po kterých Kim žádala veřejnost o pochopení a soucit k psychicky nemocnému manželovi? V oněch inkriminovaných příspěvcích Kanye West píše, že se snaží o rozvod s manželkou už od roku 2018, kdy mu měla Kim být údajně nevěrná s rapperem Meek Millem. S tím se podnikatelka skutečně setkala, ale jednalo se o oběd ve společnosti filantropky Clary Wu. Trojice projednávala reformu amerického vězeňského systému, v níž se oba angažují.

Manželé prý žili odděleně už dlouhé měsíce a fámy o rozvodu nabraly na větších obrátkách, když se potvrdilo, že Kim kontaktovala svou starou známou, právničku Lauru Wasser. Nejen, že jí zastupovala při rozvodu s Krisem Humphriesem, ale také byla advokátkou Heidi Klum, Britney Spears, Gwen Stefani, Angeliny Jolie i Johnnyho Deppa, kterého zastupovala v ošklivé rozvodové bitvě s Amber Heard.

Lze očekávat, že Kim a Kanye podepsali předmanželskou smlouvu a dohodnou se na střídavé péči o své čtyři děti, z nichž nejmladšímu Psalmovi jsou necelé dva roky. Zajímavé na rozvodu je také jeho načasování, protože 18. března bude mít premiéru poslední, nyní již 20. sezóna reality pořad Keeping Up With The Kardashians v rámci televizní stanice E!, poté se Kim a její klan přesune na kanál Hulu, který má vysílat novou show o Kim a její rodině.

Je tedy načasování rozvodu chytrým tahem, který má diváky přilákat k formátu, který se jevil už poněkud vyčpělý? Těžko říct, ale můžete vsadit krk, že vše, co Kim Kardashian dělá, je narozdíl od jejího brzy už exmanžela, motivováno nikoliv emocionální explozí, ale pečlivě rozmyšleným strategickým krokem. 

Mohlo by se vám líbit

Jak Kim Kardashian budovala impérium: Od střevíčků po stovky milionů

Čisté jmění Kim Kardashian West činí podle časopisu Forbes 780 milionů dolarů a bylo by troufalé domnívat se, že to americké podnikatelce vydělal jen make-up a Instagram. Kim je byznys žena na svém místě, která v současnosti studuje právo. Kim nedávno oslavila 40. narozeniny a my vám odhalujeme její příběh.
elle.cz