Wolt Awards 2024: Nejvyšší ocenění zákazníků pro restaurace

Ceny Wolt Awards jsou udělovány hned v několika kategoriích, a to podle druhu kuchyně. Vzhledem ke skutečnosti, že nabídka i kvalita restaurací neustále narůstá, došlo také ke zvýšení počtu oceněných a na stupních vítězů stanuly v každé kategorii dva podniky. Seznamte se s výběrem výherců v oblasti italské, asijské či mexické kuchyně a nechybí samozřejmě ani kategorie nejlepších burgerů.

Milujeme Itálii

Mluvíme-li o italské kuchyni, většinou nám jako první vyvstane na mysli pizza nebo špagety. Chuťové buňky zákazníků Woltu však nejvíce oslovily nejrůznější variace pokrmu zvaného lasagne. Za tímto fenoménem stojí Lasagneria, když jednou ochutnáte, pochopíte proč. Přenést se na chvíli do Itálie vám umožní oblíbená L´Osteria Národní, stačí si pustit tematickou hudbu, otevřít dobré víno a objednat si jejich pizzu nebo pastu.

Asie nás baví

Obliba asijské kuchyně je u nás dlouhodobě vysoká a očekávání pražských zákazníků Woltu v tomto směru nejlépe uspokojí loňský vítěz WOKIN Jindřišská. Smutní však nemusí být ani obyvatelé a návštěvníci Olomouce, kteří si asijské speciality nejvíce užívají od Cà Phê District.

Všechny barvy Mexika

Autentická atmosféra a výborná jídla od mexických kuchařů vynesla na stupně vítězů v kategorii Nejlepší mexická kuchyně restauraci Las Adelitas Americká. Základ jídel rozmanitých chutí, vůní i barev tvoří jen čerstvé suroviny a pochutnají si zde i vegani, vegetariáni či lidé s bezlepkovou dietou. Podobně skvělé tacos, burrito, quesadillu a další mexické speciality dovezou modří kurýři také z ostravského bistra Los Capolitos. Kousek Mexika tak máte opravdu na dosah.

Burger – král americké kuchyně

Chcete-li ochutnat Ameriku, pak je burger základ a ten nejlepší najdete stejně jako v loňském roce v nabídce FATFUCK smash burgers v Praze a Burger INN v Brně. Pražský podnik si získal srdce zákazníků vyzrálým perfektně připraveným masem, domácími bulkami a senzačními hranolky fritovanými v hovězím loji. Brňáci jednoznačně volí burgery v originální housce s dvakrát smaženými hranolky. Tomuto hříchu bez výčitek podlehněte.

Více na www.wolt.com

Měření