Zima, jakou si ji pamatujete z dob, když jste byla malá

Nocleh, na který jen tak nezapomenete

Tradiční varianty hoďte za hlavu. Co takhle strávit noc na skalním výběžku, v iglú nebo s výhledem na nejvyšší horu Rakouska? Přinášíme vám 5 nevšedních možností přenocování, které promění vaši zimní dovolenou v Tyrolsku v nezapomenutelný zážitek.

Schneekarhütte

Šindelemi pokryté pyramidy chaty Schneekarhütte v Mayrhofenu v nadmořské výšce 2 250 metrů patří k tomu nejneobvyklejšímu, co může alpská architektura nabídnout. Obzvlášť exkluzivní je nocleh ve věžním apartmá o rozloze 19 m² se 180° výhledem z okna na pohoří Zillertal. Ať už je v plánu žádost o ruku nebo romantický víkend, horská chata Schneekarhütte je tím pravým místem pro velké emoce. Více o možnostech ubytování zjistíte zde.

Dolomitenhütte

Poloha horské chaty Dolomitenhütte na útesu je jednoduše „velkolepá“. Nejkrásnější výhled je z proskleného pokoje zvaného „Adlerhorst“. Zvenku chata přesto působí rustikálním dojmem. Vyrobená je převážně z modřínového dřeva, jež je přímo z lesa, který ji obklopuje. Druhý den ráno můžete jednoduše sjet do údolí na sáňkách.

Adler Lounge

Z obrovských oken Adler Lounge je možné spatřit až 60 třítisícovek. Jejich nejprominentnějším zástupcem je Großglockner, nejvyšší hora Rakouska. Hotel se nachází uprostřed lyžařského areálu „Großglockner Resort“ a v jeho pokojích se snoubí útulnost s ležérním designem.

Výletní cíle, které nenajdete nikde jinde na světě

007 ELEMENTS: Muzeum Jamese Bonda v Söldenu

Nejslavnější agent této planety má od července 2018 stálé zastoupení v Söldenu, konkrétně na vrcholu hory Gaislachkogel ve výšce 3 050 m. n. m. Velkolepá podzemní zážitková expozice Jamese Bonda je světovým unikátem.

Café 3.440, nejvýše položená kavárna v Rakousku

Její název hovoří za vše: Café 3.440 na vrcholu Hinterer Brunnenkogel trůní ve výšce 3 440 m. n. m. a je tak nejvýše položenou kavárnou v Rakousku. Výhled z terasy volně se vznášející v prostoru je fenomenální.

Tirol Werbung

Přírodní ledový palác na Hintertuxském ledovci

Na ledovci Hintertux se nachází velkolepý zázrak přírody: Přírodní ledovcový palác je podzemní svět z ledu a světla. Najdete zde křišťálovou komoru s jiskřivými ledovými krystaly, průchozí ledovcovou trhlinu, zamrzlé vodopády a ledovcové jezero, a to vše pouhých 15 metrů pod sjezdovkou.

Swarovski Kristallwelten

„Křišťálové světy“ Swarovski ve Wattensu jsou víc než jen třpytivým rájem z lesklého křišťálového skla. Jsou unikátním uměleckým a zážitkovým parkem. Pro všechny smysly. Pro malé i velké. Toto výjimečné místo fantazie, umění a hry uchvacuje miliony návštěvníků z celého světa. Kolem mohutného obra, který střeží vstup do „Křišťálových světů“, se rozprostírá 7,5hektarová zahrada s mnoha atrakcemi. Jedním z highligtů zahrady je „kolotoč"“ od oceňovaného umělce a designéra Jaimeho Hayona. Úžas vzbuzuje také surrealistický křišťálový mrak nad černou zrcadlovou vodou, rozsáhlá instalace sestávající z 800 000 ručně osazených křišťálů. Na děti tu čeká celoročně otevřená hrací věž se čtyřmi tematickými úrovněmi. A nesmíme zapomenout ani na srdce areálu: vnitřek obra se 17 mystickými komnatami plnými zázraků.

Naplánujte si kouzelnou dovolenou v srdci Alp na www.tyrolsko.cz

Měření