Šéfredaktorka Thea Kučerová hledá balanc v kontrastech

Sedím na zemi a koukám do propletených tyčí teepee. Okem ve stropě vidím nikam nespěchající oblaka, sunou se po bleděmodrém nebi svým tempem. Vítr profukuje plachtou, venku se mu klaní klasy obilí. Božský klid. Nemůžu uvěřit, že jsem se ještě před pár dny v nadýchaných šatech proháněla po karlovarské kolonádě, zpovídala hvězdy filmového plátna (rozhovor s inspirativní Alicii Vikander najdete na straně 56) a připíjela si s nimi v Elle Beauty Lounge. Festivalový glam jsem si užila do sytosti, abych ale v duši našla harmonii, potřebuju taky jeho protiklad.

Pět důvodů, proč si koupit zářijovou ELLE

elle.cz

O balancu, který často tkví v kontrastech, je celé zářijové číslo. Kraluje mu herečka Jennifer Lawrence, která sice může působit něžně a křehce, nicméně v ní dřímá neuhasitelný zápal pro spravedlnost, díky kterému si vysloužila přezdívku Nitro. Spojení současného a vintage zase zkoumala naše nová módní ředitelka Mária Kohútik díky velkorysosti Musea Kampa, které nás nechalo sáhnout do unikátní výstavy Fashion Paradox a nafotit ikonické fashion kusy v editorialu. Větší opaky než skalnatou Bretaň a roztančené Mexiko si těžko představit, možná i proto se tyhle cestopisy čtou tak dobře hned po sobě. Oxymóron, který se stal ze sociálních sítí, které už dnes vůbec společenské nejsou, si vzala do hledáčku Johana Bázlerová z oblíbeného účtu @jsemvobraze.

Hledat rovnováhu se vydáváme různými způsoby, třeba skrze kontroverzní i oslavovaný microdosing, ezoteriku nebo práci se stresem. První krok na jakékoli cestě je však zdánlivě jednoduchý: konečně se zastavit.

Svůj výtisk čerstvé, zářijové ELLE si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.