Nejlepší přírodní dekorativní kosmetika

Text: Veronika Kučerová

Jaké máte nároky na kosmetiku? V dnešní době dá hodně z nás přednost přírodnímu složení, ať už má k tomu jakékoli důvody. To, že chceme svůj život žít víc v souladu s přírodou, ale nemusí znamenat, že nahodíme konopné kalhoty a přestaneme nosit make-up, naopak! Značek vytvářejících přírodní dekorativní kosmetiku je čím dál víc a tady máte od nás tipy na naše nejoblíbenější.

 

  • Korres

Tato kosmetika pochází z Řecka, a kromě dekorativky nabízí pleťovou kosmetiku, přípravky na vlasy, tělo, a dokonce produkty pro muže! Korres nepoužívá žádné silikony nebo parabeny a využívá zdrojů jako olivový olej nebo například řecký jogurt. Doporučujeme řadu Wild Rose, kde najdete super CC krém s SPF 30, kvalitní pudr v několika odstínech, nebo například výborný make-up, který má SPF 15.

  • Alima Pure 

Tahle značka už měla svoji premiéru i na NYFW. Je totiž skvělým spojením přírodního složení a vysoké kvality, výsledkem jsou tedy dlouhodržící produkty bez chemikálií. Nás nejvíc zaujaly oční mono stíny v neutrálních barvách a taky krémový korektor. Na léto určitě doporučujeme ještě sypký bronzer!

  • Lumene

Tato finská značka je známá spíše svou pleťovou kosmetikou – jejich sérum s vitaminem C je naprosto skvělé pro první příznaky stárnutí. Tedy pokud je vám 25+, musíte vyzkoušet! Značka se ale začala zaměřovat taky na dekorativní kosmetiku a její portfolio se v tomto směru rozrůstá. Můžeme doporučit například tekuté oční linky a už se těšíme na nějaké další produkty. Jejich tekutou tvářenku jsme zatím nezkoušeli, ale je rozhodně další na seznamu!

  • Kjaer Weis

Kosmetika vás nezaujme jenom vysoce kvalitními produkty, ale taky stylovými udržitelnými obaly. Make-up artistka Kirsten Kjaer Weis chtěla vytvářet přírodní kosmetiku, se kterou se bude pracovat stejně dobře, jako s kosmetikou konvenční. A musíme říct, že se jí to povedlo. Opravdu nás zaujala řasenka, která je skvělá pro citlivé oči.

  • Aila Cosmetics

Hledáte přírodní laky na nehty? Našli jste! Tyto laky jsou vyrobené z přírodních surovin, naprosto bez chemikálií. I přes to, že neobsahují chemické látky, jsou odolné a na nehtech vypadají prostě skvěle. U této značky opravdu oceňujeme velký výběr odstínů a rozhodně u nás vede odstín Sarang.

EBC promo