REKLAMA

Pleť pod rouškou: Jak zabránit škodám

REKLAMA

Česká republika již několik týdnů bojuje proti šíření Covid-19 nošením ochranných roušek a respirátorů. Jak ale správně pečovat o pleť, když musíte mít velkou část dne obličej zakrytý?

Rouška je základ

Pro ochranu vašeho zdraví je samozřejmě na prvním místě mít alespoň nějakou roušku, pokud ovšem máte možnost výběru, pro pleť obličeje je nejvhodnějším materiálem bavlna, úplně ideální volbou je potom francouzská bavlna. „Důležité je každý den roušku vyčistit pracím prostředkem a následně vyvařit na 100 stupňů, po usušení ještě přežehlit horkým vzduchem. Jde především o to udržet látku čistou od bakterií. V žádném případě ale neperte jednorázové roušky a nepoužívejte je znovu k nošení, efekt je nulový,“ říká doktorka Marianna Poljančuková.

Kosmetika? Ano, ale jinak než jsme zvyklí

Co se týče klasické péče o pleť, kvůli nošení roušky na obličeji je dobré osvojit si několik užitečných návyků. „Před nasazením roušky si umyjte obličej vodou, následně naneste denní krém gelové nebo jiné lehké textury. Počkejte, až se vstřebá, a potom si můžete teprve dát na tvář roušku,“ radí doktorka Poljančuková a dodává: „Nenoste make-up, tvářenky, rtěnky ani lesky na rty. I když máte v plánu roušku po chvilce sundat, přenos bakterií a nečistot je velmi rychlý. Po návratu z ulice svou roušku dezinfikujte, obličej si umyjte čistícím mlékem nebo olejem a naneste větší množství pečujícího krému nebo obličejového séra (asi 1,5 množství běžné látky). Svoje kosmetické rituály obohaťte pečující maskou s příměsí olejů či hydratačních komponentů, nepoužívejte agresivní peeling, ale jenom jednou týdně enzymatický nebo napůl enzymatický jemný peeling.“

Kosmetické tipy na závěr

Ani v době karantény bychom při péči o pleť neměli zapomínat na pitný režim a vzdát se našich oblíbených kosmetických domácích procedur. U používání pleťového tonika stačí využít pouze polovinu obvyklé dávky, protože pleť není tolik unavená jako obvykle. I když se to nezdá, nošení roušky může mít pro naši pleť i pozitivní efekt. „Dobrou zprávou je, že rouška je výbornou ochranou před agresivním jarním slunečním zářením, což nás chrání před vznikem hyperpigmentací a nových vrásek. Pro dámy, které trápí tyto problémy pravidelně, je nošení roušky obrovským přínosem,“ míní doktorka Poljančuková.

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA