10 nejtoxičtějších filmových vztahů

Tři nejlepší a nejhorší přátelé podle znamení zvěrokruhu

elle.cz

10. místo - Jack & Rose z filmu Titanic

Nad romantickým příběhem Jacka a Rose z Titanicu se rozplýváme více než 20 let. Přiznejte se, komu z vás neukápne na konci tohoto trháku alespoň jedna slzička? Zkuste se na celoou situaci podívat více realisticky. Je jasné, že filmy zkreslují časovou osu a tak ji často nevnímáme. Ale když se nad tím zamyslíme, jak dlouho se vlastně Jack s Rose znali? Přibližně 2 dny. Přičemž vybudovat opravdu vážný vztah trvá většinou o něco déle. To nás přivádí k faktu, že v případě této legendární love story se jednalo spíše o momentální chtíč, než o pravou lásku. Fakticky toho ti dva totiž ani neměli moc společného. Představte si, že by Jack přežil - jak by asi vypadal jejich společný život potom?

9. místo - Nate & Andy z filmu Ďábel nosí Pradu

Jasně, především Miranda Priestly, kterou ztvárnila Meryl Streep, byla v tomto filmu nesnesitelná. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak strašně toxický vztah byl mezi hlavní hrdinkou filmu Andy a jejím přítelem Natem? Nate byl typickým příkladem nevyspělého muže, který upřednostňoval sebe a své potřeby. Nejen, že se na Andy naštval, protože místo narozenin upřednostnila svou kariéru, nikdy její kariérní sen pořádně nepodporoval, naopak její schopnosti podceňoval. A ve finále místo toho, aby byl své přítelkyni oporou, když ho nejvíce potřebovala, opustil ji.

Osobnost žen podle měsíce narození

elle.cz

8. místo - Romeo & Julie z filmu Romeo a Julie

Tato romantická klasika byla filmově i divadelně zpracovaná nespočetněkrát. Jedná se o známý příběh nešťastné lásky, který končí tragicky. Shakespearovu ideu tohoto příběhu známe všichni. Byla to ale opravdu láska? Podívejme se na to z faktického hlediska. Ústřední dvojicí je pár mladých teenagerů, kteří se do sebe zamilují na první pohled. Zamilovanost ale není láska, to přeci víme. Zároveň, stejně jako v případě Jacka a Rose, i zde mohlo jít spíše o momentální pobláznění a chtíč, nebo možná i adrenalin z toho, že hlavní hrdinové dělali něco zakázaného. Jejich vztah končí tím, že za něj oba hlavní hrdinové položí své životy. Za vztah, který trval přibližně týden.

7. místo - John & Jane z filmu Pan a paní Smithovi

Legendární film, který představitelé hlavních postav, Brada Pitta a Angelinu Jolie, svedl dohromady ve skutečném životě. Vzájemný vztah páru, který tyto herecké legendy ztvárnili, byl ale opravdu zvláštně toxický. Nejen, že byl celý jejich vztah postaven na lžích z obou stran. Většinu filmu se tito dva snažili navzájem (doslova) zabít. To není úplně typický znak zdravého a spokojeného vztahu, co myslíte?

6. místo - Ross & Rachel ze seriálu Přátelé

Pro milovníky tohoto kultovního seriálu patří Ross a Rachel neodmyslitelně k sobě. I přes to, že se jedná o komediální seriál, je toxicita jejich vztahu poměrně zjevná. V průběhu deseti sérií se tito dva několikrát rozešli a dali znovu dohromady, což samo o sobě značí o nezdravém vztahu. Ačkoliv si každý z nich v mezičase našel jiné partnery, nebyli schopni se jeden přes druhého přenést a snažili se získat svou starou lásku zpět. Oba tak po celou dobu seriálu sobecky upřednostňovali sami sebe před štěstím toho druhého.

Vlasový trend: Bob po vzoru Coco Chanel je hitem roku 2023

elle.cz

5. místo - Carrie Bradshaw a Pan Božský ze seriálu Sex ve městě 

Pan Božský se nám, divákům tohoto legendárního seriálu, nezdá tak Božský, že? Čím déle jejich vztah pozorujeme, tím více vlastně nechápeme, proč mu Carrie stále dokola tak moc podléhá. Toxicita jejich vztah provázela již od začátku a neopustila jej až do konce. Začalo to všechno tím, když Carrie vypozorovala, že ji její Pan Božský brával na schůzky do zapadlých restaurací proto, aby je spolu nikdo nepotkal. Téměř celý seriál pak hraje ta samá písnička stále dokola - rozchody a následné návraty k sobě. Pan Božský to ovšem završil ve filmovém pokračování seriálu, kdy Carrie nechal stát u oltáře. A hádejte co? Na konci filmu se ti dva znovu dali dohromady.

4. místo - Edward & Bella ze ságy Stmívání

Ačkoliv se jedná o fantasy romantický příběh, který pojednává o lásce dospívající dívky a upíra, najdeme i zde typické rysy pro toxický vztah. Sundejme si růžové brýle, odprostěme se od toho, že se sexy třpytící se upír zamiloval do obyčejné dívky a shrňme si fakta: Edward se Bellu nejdřív vědomě snažil izolovat od jejích přátel a rodiny, absolutně nerespektoval její soukromí, několikrát ji pronásledoval a vkrádal se do jejího domu, kde ji v noci pozoroval, jak spí. Hlavní hrdince to přijde velmi romantické, ale není to spíš trochu divné? Jen si představte, kdyby se někdo, s kým randíte, v noci vloupal do vašeho bytu, aby se díval na to, jak spíte. Z toho jde trochu mráz po zádech.

3. místo - Christian & Anastasia z filmové série 50 odstínů šedi

Nehledě na hlavní téma, kterým se knižní a následně filmová série zabývá, se i zde setkáváme s velmi toxickým vztahem. Anastasia, do té doby vztahy nepolíbená dívka, se vrhá do velmi divokého vztahu s majetnickým a žárlivým Christianem. Ten nad ní chce mít naprostou kontrolu, je posedlý tím kde a s kým se nachází. Tomu všemu nasadil korunu tím, když koupil společnost, ve které Anna pracovala. Není to až moc? Pro Annu očividně ne. Ta totiž neví, jak zdravý vztah vypadá, čehož Christian vesele využívá.

Madonna se poprvé vyjádřila k nenávistným komentářům

elle.cz

2. místo - Chuck a Blair ze seriálu Super Drbna

Tento seriál o teenagerovských životech elity z Upper East Side samozřejmě obsahuje vše, o čem sníme - nádherné apartmány na Manhattanu, úchvatné značkové outfity, nablýskaná auta a New Yorskou smetánku. Všechno to zní jako jedno velké „wow”. Co už ale není tak „wow” jsou toxické vztahy, které mezi sebou jednotlivé postavy mají. Konkrétně se zaměříme na Chucka a Blair. Jejich vztah od začátku až do konce provází manipulace a lži. Chuck dokonce naschvál vyzradil její tajemství jenom proto, aby zničil její reputaci a život. Jak už to ale ve všech předchozích případech, ani tito dva bez sebe nedokázali být a tak se na konci seriálu dokonce vzali.

1.místo - Noah & Ellie z filmu Zápisník jedné lásky 

Zápisník jedné lásky je romantická klasika. Zkusili jste se ale někdy zamyslet nad tím, jak se Noah vůči Ellie vlastně chová? Nejdřív ji přesvědčí k tomu, aby s ním šla ven tím, že se pověsí na ruské kolo kde Ellie sedí a vyhrožuje jí, že pokud nebude souhlasit, tak skočí. To není romantické, ale spíše manipulativní chování. A poté, co se po 14 leté odmlce znovu setkají, v podstatě ji přesvědčí k tomu, aby si s ním začala románek a podvedla tak svého snoubence. To také není romantické, ale jedno velké „no go”!

Zdroj: BrightSide.com, Elle.de
Text: Aneta Akgul