Madonna se poprvé vyjádřila k nenávistným komentářům

Madonna v průběhu let

Madonna se vyjadřuje k nenávistným komentářům o své tváři a nazývá je „odleskem ageismu a misogynie“

Madonnino vystoupení na Grammy 2023, kde byla chvíli v roli řečníka, vedlo mnoho lidí na internetu k tomu, aby se příliš soustředili na její vzhled a pronášeli nenávistné komentáře o její „nové tváři“. Čtyřiašedesátiletá zpěvačka se však na svém Instagramu rozhodla vyjádřit k tisícům negativních reakcí: "další příklad „ageismu a misogynie, které prostupují svět, ve kterém žijeme, svět, který odmítá oslavovat ženy starší než 45,“ napsala.

Mohlo by se vám líbit

Módní trend: Zvonáče s rozparkem jsou must have roku 2023

Trend zvonových kalhot hlásil svůj návrat už v roce 2021, ovšem nyní mají jeden speciální doplněk, který jim dodává šmrnc. Podle návrhářů potřebují černé zvonové kalhoty v roce 2023 rozparek, aby mohly být považovány za módní trend roku. Zjistěte, jak si díky tomuto trendu můžete ubrat pár kilo.
elle.cz

Slovník cizích slov

Ageismus je proces stereotypizování a diskriminace jednotlivců či skupiny lidí na základě jejich věku.

Misogynie obecně označuje nenávist, pohrdání nebo předsudky vůči ženám.

Madonna sdílela své pocity

Madonna se výjimečně podělila o své pocity, když vše po velkém večeru vstřebala do sebe, a jak byla zklamaná, že některým lidem unikla hlavní pointa toho, co dělala na pódiu Grammy: oslava práce Kim Petras a Sama Smithe.

Označila se za průkopnici

"Nikdy jsem se neomluvila za žádné kreativní rozhodnutí, které jsem udělala, ani za to, jak vypadám nebo se oblékám, a nehodlám s tím začít," napsala ostře. „Od začátku své kariéry jsem byla degradována médii, ale chápu, že je to všechno zkouška, a jsem ráda, že mohu dělat průkopnici, aby všechny ženy po mně mohly mít v nadcházejících letech snazší život. Slovy Beyoncé: 'Nezlomíš mou duši.'“

Mohlo by se vám líbit

Chudinka Jennifer Aniston? Ne, ta nejsilnější žena v Hollywoodu

Hvězdě seriálu Přátelé byl celá léta podsouván mediální obraz chudinky. Podvedená, nucená přihlížet štěstí svého exmanžela a navíc bezdětná. Jennifer konečně promluvila a celému světu vysvětlila, proč není obětí, ale naopak tou nejsilnější ženou v showbusinessu.
elle.cz

Proč nechceme stárnout?

Bhagwandas ve své knize Ugly píše, že společenská posedlost mládím „se může zdát soustředěná kolem linek nebo vrásek“, ale ve skutečnosti skrývá daleko větší pravdu: „Jde o to, jak jsme viditelnější a obdivovanější, když jsme mladí, jak se oslavuje mládí. A to ve všech oblastech společnosti."

cara

Zdroj: Elle USA, Glamour Magazine