Madonna se poprvé vyjádřila k nenávistným komentářům

Madonna v průběhu let

Madonna se vyjadřuje k nenávistným komentářům o své tváři a nazývá je „odleskem ageismu a misogynie“

Madonnino vystoupení na Grammy 2023, kde byla chvíli v roli řečníka, vedlo mnoho lidí na internetu k tomu, aby se příliš soustředili na její vzhled a pronášeli nenávistné komentáře o její „nové tváři“. Čtyřiašedesátiletá zpěvačka se však na svém Instagramu rozhodla vyjádřit k tisícům negativních reakcí: "další příklad „ageismu a misogynie, které prostupují svět, ve kterém žijeme, svět, který odmítá oslavovat ženy starší než 45,“ napsala.

Módní trend: Zvonáče s rozparkem jsou must have roku 2023

elle.cz

Slovník cizích slov

Ageismus je proces stereotypizování a diskriminace jednotlivců či skupiny lidí na základě jejich věku.

Misogynie obecně označuje nenávist, pohrdání nebo předsudky vůči ženám.

Madonna sdílela své pocity

Madonna se výjimečně podělila o své pocity, když vše po velkém večeru vstřebala do sebe, a jak byla zklamaná, že některým lidem unikla hlavní pointa toho, co dělala na pódiu Grammy: oslava práce Kim Petras a Sama Smithe.

Označila se za průkopnici

"Nikdy jsem se neomluvila za žádné kreativní rozhodnutí, které jsem udělala, ani za to, jak vypadám nebo se oblékám, a nehodlám s tím začít," napsala ostře. „Od začátku své kariéry jsem byla degradována médii, ale chápu, že je to všechno zkouška, a jsem ráda, že mohu dělat průkopnici, aby všechny ženy po mně mohly mít v nadcházejících letech snazší život. Slovy Beyoncé: 'Nezlomíš mou duši.'“

Chudinka Jennifer Aniston? Ne, ta nejsilnější žena v Hollywoodu

elle.cz

Proč nechceme stárnout?

Bhagwandas ve své knize Ugly píše, že společenská posedlost mládím „se může zdát soustředěná kolem linek nebo vrásek“, ale ve skutečnosti skrývá daleko větší pravdu: „Jde o to, jak jsme viditelnější a obdivovanější, když jsme mladí, jak se oslavuje mládí. A to ve všech oblastech společnosti."

cara

Zdroj: Elle USA, Glamour Magazine