Kolekce plavek v režii hvězd: Trendy střihy a rozmanitost

Emily Ratajkowski - Inamorata Woman 

Modelka a herečka Emily Ratajkowski v roce 2017 se svou kamarádkou z dětství Kat Mendenhall založila značku Inamorata Woman. Ratajkowski inspirovalo plážové město v jižní Kalifornii, ve kterém vyrostla. Kat a Emily se značku, která vyniká především zajímavým designem plavek, rozhodly vypustit na trh především kvůli tomu, aby vytvořily produkty, které mohou ženy všech velikostí a entit nosit doslova kamkoliv. Emily obléká podprsenku od plavek k džínům během procházky po New Yorku, a to je podle ní cílem jejího byznysu – plavky by se měly stát běžným a zábavným kouskem oblečení, který se dá nosit i ve velkoměstě. Značka Inamorata Woman uspěla především s puntíkovaným modelem a s modelem s vázáním kolem celého břicha.

Kendall and Kylie Jenner - Kendall + Kylie Swim 

Se svou značkou plavek se rozhodla zabodovat Kylie Jenner, které s designem některých plavek pomohla i její sestra Kendall Jenner. Zatímco Kylie se v rámci své značky Kylie Swim věnuje naplno, pro Kendall je tato spolupráce spíše zajímavým zpestřením modelingové kariéry. Kylie se snažila zaměřit na sexy kousky, které sedí ženám s bujnými křivkami, ale i těm, kterým příroda tolik nedopřála. Hlavním rysem celé kolekce jsou výrazné barvy, trendy střihy a jemné zdobení.

Rihanna - Savage X Fenty 

Na co sáhne, to promění ve zlato. To by se dalo říct o pop star Rihanně, která po vydařené hudební kariéře a založení úspěšné kosmetické značky sklidila obrovský úspěch také se svou kolekcí spodního prádla a bikin. Její designy jsou vhodné pro všechny typy postav. Zpěvačka, herečka a byznysmenka se nebála vytvořit velmi odvážné a výrazné modely, a díky tomu se její kolekce staly velmi oblíbenými a výnosnými. Zákaznice Savage používají mnohé produkty ze sekce „spodní prádlo“ jako plavky a boří tak tyto zajeté hranice. Velký potlesk Rihanna sklidila také za své přehlídky a promo akce, kterých se zúčastnily plnoštíhlé ženy a ženy s netypickým vzhledem.

 

Savage X Fenty

 

Alessandra Ambrosio - Gal Floripa 

Modelka Alessandra Ambrosio na pláži pomalu žije, takže nebylo žádným velkým překvapením, že se rozhodla pro založení vlastní značky plavek, při jejíž tvorbě spolupracuje s Gisele Córiou a Aline Ambrosio. Modelka tvrdí, že plavky se staly její druhou kůží, takže se v tomto byznysu našla a užívá si tvorbu každého nového kousku. Ambrosio své výtvory vynáší během svého volného času, který nejčastěji tráví na pláži, kde se kromě opalování věnuje také hraní volejbalu. 

Candice Swanepoel - Tropic of C 

Během své kariéry u Victoria’s Secret oblékla Candice Swanepoel nespočet spodního prádla a plavek, takže není divu, že se rozhodla pro byznys spojený právě s tímto oblečením. Modelka se nepodílí jen na tvorbě designu a marketingu, ale také na samotné propagaci produktů a focení. Vzhledem k tomu, že Candice má stále tělo bohyně, je rozumnou volbou, že právě ona je tváří kampaní Tropic of C. Proč investovat peníze do jiných modelek, když si nejlepší reklamu udělá sama, že?!

 

Beauty značky slavných osobností

elle.cz

 

Ashley Graham - Swimsuits for All 

Své plnoštíhlé křivky i svůj krásný obličej se pro byznys s plavkami rozhodla využít modelka Ashley Graham. Název její značky jasně vypovídá o tom, že se snaží o to, aby kvalitní a trendy plavky oblékly ženy všech velikostí a tvarů. Graham již mnoho let bojuje za „body positivity“, tedy za sociální hnutí zaměřené na přijetí všech těl, bez ohledu na velikost, tvar, odstín pleti, pohlaví a fyzické schopnosti. Toto hnutí zpochybňuje současné standardy krásy, které jsou propagovány především na sociálních sítích. Tyto standardy totiž dokážou zapříčinit mnohé problémy například s příjmem potravy. Graham svou značkou ukazuje, že stylové plavky lze vytvořit pro všechna těla a barevné či vzorované modely nejsou vhodné jen pro štíhlé ženy.

Elizabeth Hurley - Elizabeth Hurley Beach 

Herečka a modelka Elizabeth Hurley je důkazem toho, že někdy je věk opravdu jen číslo. Hurley má totiž i ve svých šestapadesáti letech tělo bohyně a rozhodla se ho vystavovat na odiv i v rámci svého byznysu, který založila už v roce 2005. Značka Elizabeth Hurley Beach se zaměřuje na ženy, které hledají skutečně velmi luxusní a kvalitní plavky, ale i na malé slečny, jimž chtějí jejich maminky udělat radost a oblékat je do stylového oblečení. Elizabeth chce díky svým produktům udělat z každé ženy sebevědomou osobu, která se bude cítit dobře – kdykoliv a kdekoliv. Tato značka zaujme hlavně ženy, které obdivují pestré barvy a výrazné vzory. 

 

Zdroje: Inamorata Woman, The Sun, Wikipedia Commons