Love is in the air Aneb nejzamilovanější páry Hollywoodu

Ačkoliv je Hollywood známý spíše pikantními rozchody a rozvody, najdou se slavné páry, které se netají svou láskou i přátelstvím a vypadá to, že spolu zůstanou snad napořád. Zamilovanost a také pochopení i přátelství již několik let dává na odiv například Blake Lively a Ryan Reynolds nebo třeba Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick. Jaký je recept na spokojený vztah slavných hvězd? Jak je možné, že se jim podařilo jejich manželství udržet i přes běžné manželské problémy či divoké rozepře? 

Blake Lively a Ryan Reynolds 

Seriálová Serena Van Der Woodsen a filmový Deadpool momentálně patří mezi ty nejoblíbenější a nejkrásnější páry Hollywoodu. Tato známá dvojice spolu začala randit v roce 2011 a již rok po začátku oficiálního vztahu si vyměnila prstýnky. Z téměř jedenáctiletého manželství pak vzešly tři děti – dcery James, Inez a Betty, které se pár snaží chránit především před neodbytnými paparazzi. Blake a Ryan jsou už několik let ozdobou všech velkých akcí a nevypadá to, že by tomu mělo být jinak. Jejich láska a štěstí z nich srší snad na každém kroku. Oba dva jsou toho názoru, že jejich vztah je plný štěstí především díky empatii, lásce, podpoře a humoru.  

„Vždycky reaguje s empatií. Na vztek i nenávist reaguje s empatií. Vždy si najde čas a představí si, co se asi tak té určité osobě stalo, když jí bylo třeba pět nebo šest let. Udělala ze mě empatičtějšího člověka. Měl jsem velmi narušený vztah se svým otcem a než zemřel, tak mě přiměla vzpomenout si na věci, které jsem si pamatovat nechtěl. Přiměla mě vzpomenout si na dobré časy,“ řekl o své ženě před lety Reynolds pro Humans of New York. 

„Udělala bych cokoliv, abych chránila svou rodinu. Bez přemýšlení bych pro ně zemřela,“ přiznala pro Variety Lively.  

 

Hollywood a jeho temná tajemství

elle.cz

 

Beyoncé a Jay-Z 

Problémy kvůli náročným rozvrhům i nevěře, která v roce 2014 vyeskalovala do neslavné výtahové rvačky na Met Gala, dokázal vyřešit pár Beyoncé a Jay-Z. Rapper a zpěvačka se dali dohromady v roce 2001 a vzali se v roce 2008. Jejich manželství kromě lásky jednoho k druhému i k hudbě posílilo především narození jejich dětí. Prvorozenou Ivy Blue afroamerická diva přivedla na svět v roce 2012 a pět let poté porodila dvojčata Sira Cartera a Rumi. Manželé si nejvíce váží vzájemné podpory, trpělivosti i pochopení a jsou zářným příkladem toho, že vztah může přežít i velmi bolestné chování jednoho z partnerů. „Nebyla bych tou ženou, jakou jsem, kdybych nešla domů k tomuto muži. Pomohl mi na mnoha úrovních,“ řekla o rapperovi zpěvačka v show Oprah Winfrey.  

Tom Hanks a Rita Wilson 

„Úspěch našeho vztahu byl otázkou načasování, zralosti a naší ochoty mít intimní spojení. Když jsem se oženil s Ritou, myslel jsem si, že z mé strany bude vyžadována nějaká změna. Nebudu popírat, že obezřetelnost byla součástí toho, že jsme se našli. Náš vztah není kouzelný, jak je ukazováno ve filmech. Oba však víme, že ať se stane cokoliv, zvládneme to,“ řekl Tom Hanks o vztahu se svou ženou moderátorce Oprah Winfrey. Filmový Forrest Gump se s herečkou Ritou Wilson potkal na natáčení seriálu Bosom Buddies, kde mezi nimi přeskočila jiskra. Pár si své "ANO" řekl sedm let po seznámení v roce 1988. „Vnímám svou ženu jako svou milenku a máme pouto, které přesahuje slova jako manželka, přítelkyně nebo matka,“ dodal.

Will Smith a Jada Pinkett

Pořádné překážky, mezi kterými nechybělo podvádění, musel společně překonat pár Will Smith a Jada Pinkett. Ačkoliv Jada svou ostře přiznanou nevěrou Willa veřejně ponížila, herec svou bezmeznou lásku své ženě nadále prokazuje, jak jen může. To, že je Jada jeho životní partnerkou Smith potvrdil i během letošního předávání Oscarů. Kvůli nemístnému vtipu na adresu Pinkett udeřil filmový King Richard přímo na pódiu komika Chrise Rocka, který celou situaci bravurně ustál. 

„Mezi námi proběhly významné nekonečné diskuse o tom, co je to vztahová dokonalost. A v rámci velké části našeho vztahu byla monogamie to, co jsme si vybrali. Nebrali jsme však monogamii jako jedinou dokonalost vztahu. Darovali jsme si důvěru a svobodu s vírou, že každý si musí najít svou vlastní cestu. A manželství pro nás nemůže být vězením,“ řekl o svém manželství Smith pro GQ magazine. I nedokonalá manželství tak mohou vydržet.

 

Beyoncé a Jay-Z

 

Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick 

Tolik vztahových eskapád a problémů s muži jako seriálová Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě Sarah Jessica Parker naštěstí nezažila. Už pětadvacet let je totiž provdaná za herce Matthew Brodericka, se kterým vychovává tři děti – syna Jamese a dvojčata Tabithu a Marion.

„Vím, že to zní bláznivě, ale máme životy, díky kterým můžeme být každý pryč a stále se k sobě vracet. Jeho pracovní život ho zavede sem, mě zase tam. Myslím si, že to je obrovský benefit, protože pak toho spolu můžeme mnoho sdílet. Vztahy jsou složité, vždycky jsem cítila, že bych měla do vztahu investovat více, protože svého muže miluji a myslím si, že je úžasný. Myslím si, že čím déle ve vztahu vydržíte, tím více jste do něj zabořeni,“ řekla v podcastu Girlboss o svém manželství Parker s tím, že v jejich vztahu je důležitý humor, pochopení a vzájemná podpora.  

„Je to pravděpodobně ten nejzábavnější chlapík, kterého jsem za celý svůj život potkala. Je tak chytrý a hezký. Myslím, že je to ten nejhezčí muž, jakého jsem kdy poznala. A inspiruje mě. Jsem do něj zblázněná,“ řekla Sarah pro Los Angeles Times. 

Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas 

Úspěšná manželství jsou evidentně spjatá s humorem a silným přátelským poutem. Nejlepšími přáteli jsou totiž také Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas. „Vzájemně respektujeme svůj prostor a náš humor je věčný. Konstantní je láska a respekt. Nikdy jsme neztratili smysl pro humor a užíváme si vzájemné společnosti,“ řekla Zeta-Jones pro Wall Street Journal.

Pár, který dělí pětadvacetiletý věkový rozdíl, se bral v roce 2000 a letos v listopadu tak oslaví dvaadvacáté výročí. Společnost jim na oslavě jejich lásky budou možná dělat jejich dvě společné děti – syn Dylan Michael a dcera Carys Zeta. Herečka též přiznala, že její vztah s Michaelem je velmi otevřený, což je prý klíčem k úspěšnému manželství. Manželé by si podle ní měli být schopni vše vyříkat a měli by být k sobě především upřímní. 

 

Láska dle Hollywoodu: Tyto zamilované páry jsme v 90. letech milovali

elle.cz

 

David Beckham a Victoria Beckham 

Svou lásku sňatkem stvrdila zpěvačka a návrhářka Victoria Beckham a bývalý fotbalista David Beckham v roce 1999. „Vzájemně se podporujeme. David je úžasný otec i manžel. Užíváme si spoustu legrace,“ řekla v Good Morning America Victoria s tím, že klíčový je také respekt. Jejich vztah je silný také díky lásce k jejich dětem. V podobně spokojené manželství určitě doufá i jejich syn Brooklyn, který si letos v dubnu vzal herečku Nicolu Anne Peltz. Mnoho štěstí jim na svatbě kromě rodičů popřáli všichni tři jeho sourozenci a spousta slavných přátel. 

„Myslím si, že jsme silná rodinná jednotka. Máme silné rodiče, kteří nám vštípili správné hodnoty. Zůstali jsme spolu, protože se milujeme a máme čtyři úžasné děti. Také jsme si prošli těžkými časy. To je součástí partnerství, manželství i toho, že máme děti a povinnosti,“ sdělil BBC bývalý fotbalista. Důležitá je ve vztazích také vytrvalost a trpělivost. 

Elton John a David Furnish 

Anglický zpěvák, hudební skladatel a klavírista Elton John v roce 2005 vstoupil se svým o patnáct let mladším partnerem Davidem Furnishem do registrovaného partnerství, přičemž o devět let později uzavřeli manželství. Kanadsko-anglický pár společně vychovává dva syny Elijahu a Zacharyho, oba narozeni prostřednictvím takzvaného náhradního mateřství. Právě děti posílily jejich vztah. Díky nim si tito slavní homosexuálové uvědomili, že v životě je nejdůležitější láska a rodina.

Furnish pro 6lack také přiznal, že důležitá je také komunikace a romantika, která se z jejich vztahu nevytratila ani po tolika letech. „Každou sobotu si dáváme dárkovou kartu nebo posíláme fax k výročí, protože jsme se potkali právě v sobotu,“ řekl manžel slavného zpěváka. „Zažíváme potíže ve vztahu stejně jako kdokoli jiný a řešíme je komunikací. Jedním ze způsobů komunikace je napsat si na papír nebo kartu, jak se cítíme,“ dodal Elton.

 

 David a Victoria Beckham

Zdroje: Humans of New York, Hello Magazine, Cheat Sheet, US Magazine, Oprah Daily, LA Times, People, Wall Street Journal, Mashable