Matthew McConaughey jede životem na zelenou

 

Zdá se jako věčný surfař, jehož jedinou starostí je, jakou chytne vlnu. Nic by nemohlo být vzdálenější od pravdy: například Matthewovi rodiče se třikrát vzali a dvakrát rozvedli. Zároveň ho vychovávali v přísné víře metodistů, kdy Matthew dokonce chtěl studovat na metodistické univerzitě, ale bratři mu to rozmluvili, protože rodina neměla peníze na školné. Jeho výherním loterijním lístkem byl nejen vzhled, ale také vtip. Kdysi byl zvolený nejhezčím studentem ročníku na střední, i přesto, že trpěl silným akné.

McConaughey si přál být právníkem, ale měl strach, že délka studia a nutnost získání praxe mu neumožní vydělávat peníze dřív, než když mu bude 30 let. Jeden známý mu tehdy řekl, ať to zkusí jako herec, protože před kamerou „nejlépe vypadají ti, kdo se chovají nenuceně". Herectví Matthew McConaughey nyní dokonce přednáší na Univerzitě v Texasu. 

Nechybělo málo a mohl se stát představitelem Jacka v Titanicu. McConaughey si byl jistý, že na castingu mu to šlo skvěle a roli, která nakonec spustila hvězdnou kariéru Leonarda di Capria, dostane. Už tehdy bylo Matthewovi jasné, že aby získal nějaký filmový part, je ochoten zajít hodně daleko. Například pro roli ve snímku Dallas Buyers Club extrémně zhubnul, k čemuž si dopomáhal tím, že jedl pouze rybu, tapiokový pudink a pil spoustu červeného vína.

 

Matthew McCounaghey

 

Matthew McConaughey také rád odděluje osobní a pracovní život, ale jednou se mu nepodařilo být tak profesionálním, jak by si představoval. To zahořel ke kolegyni Sandře Bullock, když spolu natáčeli snímek Čas zabíjet. Před devíti lety se ale oženil s modelkou Camilou Alves, se kterou má nyní tři děti.

Na zahradě jejich domu v Austinu mají zaparkovaných několik stříbrných karavanů, které patří mezi sběratelskou vášeň hvězdy seriálu True Detectiv, či snímků Interstellar, Vlk z Wallstreet nebo Jak ztratit kluka v 10 dnech. McConaughey tam pořádá večírky a hosté mohou v přívěsech rovnou přespat.

Tom Hardy: Sličný narušitel hollywoodských pravidel

elle.cz

I když je Matthew velmi přátelský, k médiím chce zůstat více méně rezervovaný. Se svou matkou Mary prý osm let nemluvil, protože vyzrazovala jejich soukromé rozhovory novinářům, a dokonce jim měla ukázat ložnici, kde Matthew přišel o panictví. Otázka sexu je v rodině McConaugheyů vůbec dost ožehavá, protože jeho otec zemřel v roce 1993 při souloži.

Víc, než o herectví má ale Matthew McConaughey zájem o politiku. Rád by se aktivně podílel na veřejném životě ve svém rodném Texasu, dokonce se šeptalo, že bude kandidovat na guvernéra. Sympatické na něm ale je, že nevyhledává žádné politické extrémy a chce zastávat řešení ve středu.

Kendall Jenner není perfektní. Toto jsou její největší přešlapy

elle.cz