Tom Hardy: Sličný narušitel hollywoodských pravidel

 

Kdyby měl indiánské jméno, znělo by „Ten, co zastínil Leonarda DiCapria". Stalo se tak ve snímku Inception z roku 2010, kam Hardyho obsadil režisér Christopher Nolan. Ačkoliv hlavní roli hrál právě Leo, diváci i kritici si všimli výrazného výkonu Toma Hardyho ve vedlejší roli. 

Poté hrál ještě Hardy v mnoha hollywoodských trhácích: v Šíleném Maxovi, Revenantovi, Dunkerku či v Batmanovi v díle Temný rytíř povstal. I když byl oceňován za většinu svých rolí, cítí se 44letý Brit, který právě dnes, 15. září slaví narozeniny, nedostatečně dobrým hercem. Jeho největším vzorem je totiž Gary Oldman, který je podle Hardyho „předlohou mužnosti".

Někteří odborníci označovali Hardyho za „Marlona Brandyho dnešní doby", obzvlášť po shlédnutí seriálu BBC z roku 2017 Taboo, kde ztělesňuje nevyzpytatelného muže stojícího proti zkorumpované Východoindické společnosti. 

Kaia Gerber – modelka, která nemá co říct, a tak nic neříká…#DíkyBohu!

elle.cz

Ne vždy byl ale rodák z Hammersmithu vynášen do nebes. Například v roce 2005 se ucházel o roli pana Darcyho v Pýše a předsudku. Po boku Keiry Knightley si nezahrál, protože se producenti snímku nechali slyšet, že „tohle rozhodně nemůže být pan Darcy, idol většiny žen na světě". 

Jediné dítě spisovatele a výtvarné umělkyně ale bylo za mlada pěkné kvítko. Drzý výrostek, který velmi rychle objevil cigarety, alkohol a drogy, dokonce ukradl Mercedes a zatčen byl víc než jednou. I přes závislost na kokainu se rozhodl jít studovat herectví na Drama Centre London, kde byl jeho spolužákem Michael Fassbender. Když Hardy uviděl jeho výkon, cítil velkou motivaci. „Chtěl jsem být stejně dobrý, proto jsem musel s drogami i pitím přestat," přiznal v rozhovoru pro Daily Beast.

Zkušenosti z mládí Tom Hardy skvěle využil v rolích záporných hrdinů, které jsou podle něj bohatší než kladné postavy. Pro part Michaela Gordona Petersona ve filmu Bronson musel přibrat skoro dvacet kilo. Docílil toho tak, že jedl hodně čokolády a pizzu, přestal se hýbat a veškerý čas trávil hraním Xboxu.

Kromě hereckého talentu má Tom Hardy dvě pozoruhodné vlastnosti. Umí se skvěle oblékat do nadčasových svršků. Nechybí mu perfektně padnoucí vlněný kabát, bílé tričko nebo trojdílný oblek s vestičkou. A oplývá i velkou sebereflexí, kdy o sobě říká, že je velmi náročný člověk na spolupráci. Nenechává si nic moc diktovat producenty, a pokud s Hardym nějaký režisér chce natáčet, musí se připravit na svéhlavého herce. Vzhledem k tomu, že právě chystá tři další velké projekty, se mu tato strategie vyplácí.

Tyhle celebrity jsou chytřejší než vy

elle.cz