Muži Julie Roberts: S kým jí to na plátně fungovalo nejvíc?

Richard Gere: Míra přitažlivosti 75%

Filmem Pretty Woman z roku 1990 a obsazením Richarda Gera do role jejího milého, nasadili všem dalším filmovým partnerům pořádně vysokou laťku. Dokonce tak vysokou, že se zdálo, že ji už nikdy nikdo nemůže překonat. Prošedivělý decentní byznysman Edward a živelná prostitutka Vivian vytvořili dvojici, která spolu dokonale fungovala a perfektně se doplňovala. Oba po svém boku vyrostli a naučili se od toho druhého přesně to, co jim chybělo. Při jejich milostné scéně na barovém pianu divákům dodnes trne ve slabinách. Podobně vtipně-živočišnou přitažlivost se pokusili Julia a Richardem zopakovat o devět let později ve filmu Nevěsta na útěku. Nutno říct, že tady už se jim spolu tolik nevedlo. Vzájemnou přitažlivost proto hodnotíme 75 procenty.

Julia Roberts & Richard Gere

Hugh Grant: Míra přitažlivosti 40%

Geniální, dodnes nevyčpělá komedie Notting Hill, spojila do mileneckého svazku dva zdánlivě neslučitelné typy lidí – sebejistou a zhýčkanou herečku Annu Scott ztvárněnou Julií Roberts a nesmělého, neohrabaného knihkupce Williama Thackera v podání Hugha Granta. Ačkoli byl každý z nich pro svou roli perfektní volbou, jako dvojice působili poměrně nekompaktně. Hugh působí jako pískle a vedle sebevědomé Julie ztrácí svou mužnost. I když jsou oba geniální herci, spolu jim to příliš nesedělo. Potkat tuto dvojici v reálném životě, asi bychom si řekli, že těmto dvěma to prostě nemůže vyjít.

Julia Roberts & Hugh Grant

Tom Hanks: Míra přitažlivosti 25%

Oscarový Tom Hanks si v komedii Moje krásná učitelka z roku 2011 zahrál chlapíka středního věku Larryho, který kvůli ekonomické krizi ztratí zaměstnání. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic, aby si rozšířil obzory a získal lepší kvalifikaci pro nový job. Nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes, kterou hraje Julia Roberts. Zatímco v Notting Hill působil Hugh Grant vedle Julie nevyzrále, tady má Tom Hanks problém opačný - vzbuzuje naopak poněkud přezrálý dojem. Naštěstí měli tvůrci tolik soudnosti, že tyto dva nechali své vzplanutí prožívat spíše v emocionální rovině a nehnali diváka do ložnice. I když jsme Larrymu fandili, aby našel své štěstí, v případě Julie bychom použili otřepanou frázi: raději zůstaňte dobří přátelé.

Julia Roberts & Tom Hanks

Brad Pitt : Míra přitažlivosti 65 %

Existuje na světě vůbec nějaká žena, která by vedle Brada Pitta vypadala nepatřičně a po jejímž boku by se on nejevil jako hot stuff? U Julie a Brada bychom možná byli trochu na pochybách. Fyzicky k sobě nijak zvlášť nepasují a navíc jsou v reálném životě dobří přátelé. To situaci, kdy máte hrát milence, příliš drajvu nepřidá. Jenže ono to překvapivě nějak fungovalo. Společných scén v Mexičanovi natočeném v roce 2001 mnoho nemají, ale jejich vztah „na dálku“ pro diváka šlape, a to i přesto, že jsou podle scénáře těsně před rozchodem. To, že si celou dobu před obrazovkou přejete, aby všechno dobře dopadlo a ti dva zase byli spolu, je jasný důkaz toho, že jsou zábavný a sourodý pár.

Julia Roberts & Brad Pitt

George Clooney: Míra přitažlivosti 90%

Král je mrtev, ať žije král. Z pomyslného trůnu nejlepšího filmového partnera Julie Roberts sesadil Richarda Gera George Clooney. Sympatická herecká dvojice se poprvé setkala na natáčení lupičské komedie Dannyho parťáci (2001). George Clooney měl údajně Julii poslat poštou dvacet dolarů s poznámkou: „Slyšel jsem, že bereš dvacku za film.“ Vtipná narážka na Juliiny dvacetimilionové honoráře ji zřejmě pobavila, protože roli přijala a od té doby se spolu v páru objevili ještě několikrát. V pokračování Dannyho parťáků, v dramatu Hra peněz z roku 2016 a naposledy v romantické komediiVstupenka do ráje, která je aktuálně v kinech. Mezi jejich prvním a posledním setkáním uběhlo 20 let. Julia se svým účinkováním ve Vstupence do ráje souhlasila právě proto, že se měla na place potkat s Clooneym. Ačkoli líbací scénu točili dle svých slov na 80 pokusů, z nichž se 79 prochechtali a v jenom konečně líbali, vypadá to, že jejich vzájemná chemie šlape jako hodinky. V osobním životě mají sice oba dlouholeté partnery a žijí v harmonických vztazích, už nás několikrát napadlo, jestli by je přeci jen nechtěli vyměnit a být spolu. Mělo by to rozhodně šťávu!

Julia Roberts & George Clooney

Zdroj: IMDb, ČSFD, Wikipedia, hellomagazine.com