Nikoli nechtění, ale vyvolení: slavní, kteří byli adoptováni

Steve Jobs

Steve Jobs, spoluzakladatel a bývalý CEO Apple Inc., byl adoptován krátce po narození. Jeho biologická matka, studentka z Wisconsinu, se rozhodla ho dát k adopci, kde se jej ujali Clara a Paul Jobsovi. Steve Jobs se stal ikonou technologického světa a jeho příběh je příkladem toho, že adopce nemusí bránit úspěchu...

Nelson Mandela

Bývalý jihoafrický prezident a legendární bojovník za lidská práva Nelson Mandela jako malý chlapec osiřel. Po smrti svého otce se stal Mandela v devíti letech členem královské rodiny Thembu a byl adoptován svým strýcem. Toto přijetí ho poznamenalo a ovlivnilo jeho budoucí cestu v boji za spravedlnost a rovnost.

Marilyn Monroe

Ikona filmového průmyslu Marilyn Monroe byla také adoptována. Narodila se jako Norma Jeane Mortenson, ale její biologičtí rodiče se o ni nemohli starat. Musela do dětského domova a v pěti letech byla adoptována Albertem a Idou Bolenderovými, kteří jí dali jméno Norma Jeane Baker. Monroe se stala jednou z nejvýznamnějších a nejuznávanějších hereček v historii Hollywoodu, jak jistě víte, a tak zde není co dodat.

Marilyn Monroe, kterou neznáte. Smutná, křehká a velmi inteligentní

elle.cz

Jamie Foxx

Amerického herce, zpěváka a komika Jamieho Foxxe adoptovala jeho babička, protože mu jeho biologická matka nedokázala poskytnout stabilní rodinné prostředí. Foxx je držitelem Oscara v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli za svůj výkon v biografickém filmu o hudebníkovi Rayi Charlesovi Ray z roku 2004. Jeho talent a úspěch jsou důkazem toho, že i s náhradní rodinou za zády se dají plnit velké sny.

Nicole Richie

Nicole Richie si adoptoval hudebník Lionel Richie a jeho tehdejší manželka Brenda Harvey, když jí byly pouhé čtyři roky. Její biologická matka, která byla tou dobou Brendinou přítelkyní, a její otec, měli tou dobou velké problémy ve vztahu a nebyli schopni se o malou Nicole postarat. Lionel a Brenda se rozhodli přijmout Nicole do své rodiny a nabídnout jí příznivé prostředí a péči, které Nicole potřebovala. Nicole Richie se stala známou prostřednictvím reality show The Simple Life, kamarádství milionářských sester Hiltonových a později se etablovala jako autorka knih, které se týkají jejího života, módy, životního stylu a inspirace.

Lionel a Nicole Richie

John Lennon

Legendární hudebník John Lennon a člen skupiny The Beatles byl také adoptován. Jeho biologická matka Julia se o něj nemohla postarat a odevzdala ho své sestře Mimi, která se stala Lennonovou adoptivní matkou. Lennon se stal jedním z nejvýznamnějších hudebníků a ikonou míru a lásky.

Debbie Harry

Debbie Harry, zpěvačka skupiny Blondie, byla odložená svou biologickou matkou, která nezvládala se o Debbie postarat. Adoptovala ji rodina z New Jersey a poskytla jí lásku a podporu. Debbie Harry se stala hudební ikonou, jejíž hlas a styl ovlivnily celé generace.

DJ Skrillex

Světoznámý DJ Skrillex, vlastním jménem Sonny Moore, byl adoptován blízkým přítelem svých biologických rodičů a ozvěděl se to až ve svých 15 letech. Údajně byl šokován, protože jeho biologická matka často domácnost jeho nové rodiny navštěvovala jako „přítelkyně“, aniž by měl Skrillex tušení, kým ve skutečnosti je.

70. léta jsou zpět! Inspirujte se stylem hvězd

elle.cz

Zdroj: Popsugar, Insider, ELLE.com