Velký návrat Lindsay Lohan: z bývalé trouble girl je posh budoucí máma

Lindsay se vrací

Lindsay Lohan je zpět. Někdejší dětská hvězda podepsala smlouvu s Netflixem na tři filmy a je ready povstat z popela a oživit svou kariéru, kterou si sama pošlapala. První z filmů, komedii Vánoce na spadnutí, viděli diváci letos před Vánoci. Ačkoli se nejedná o film, který by filmové kritiky i diváky přibyl do křesel a donutil je zhlédnout ho třikrát po sobě, pro Lindsay má zásadní význam. Díky němu se doslova vrátila do života.

 

Disney stars: Hvězdy, které dobyly hitparády i Hollywood

elle.cz

Typická dětská hvězda

V 90. letech byla Lohan jednou z nejzářivějších mladých nadějí Hollywoodu. Hrála v roce 1998 v remaku Past na rodiče a později pak v éru definující teenagerské komedii Mean Girls. Skvělou dvojici vytvořila také s Jamie Lee Curtis v komedii Mezi námi děvčaty. No a pak? Pak se stala chodícím klišé dětských filmových hvězd. Jako mnoho dalších propadla alkoholu, kokainu a s nimi ruku v ruce jdoucím psychickým problémům, nespolehlivosti a vyoutováním ze seznamu spolehlivých hereckých hvězd, se kterými lze spolupracovat. Skvěle rozjetý vlak Lindsay Lohan vykolejil.

Nový impulz

Následovaly různé excesy, pobyty v léčebnách i ve vězení, kariérní i osobní úpadek. Fotky neupravené, zanedbané Lindsay plnily média ještě dlouho poté, co už se nedalo psát o její kariéře. V celovečerním filmu se Lindsay neobjevila přes deset let. V příběhu Netflixu, kde se pokusila o velký filmový návrat, čerstvě zasnoubená a rozmazlená hotelová dědička při nehodě na lyžích utrpí úplnou ztrátu paměti. Ve dnech před Vánoci se tak ocitne v domácí péči hezkého majitele chaty a jeho malé dcery a zatímco doufá, že ji někdo z jejího okolí brzy najde, postupně si oba dva zamiluje. Také vám to připomíná zápletku filmu s Goldie Hawn a Kurtem Russelem Přes palubu? Nebo komedii Manžel na zkoušku v hlavních rolích s Eugeniem Derbezem a Annou Faris?

Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

elle.cz

Svět miluje comebacky

Ačkoli zápletka není nijak originální a ani nikdo z obsazených herců nebude velmi pravděpodobně za svou roli nominovaný na ceny Akademie, Netflix dobře udělal. Jestli diváci milují něco víc než romantické komedie, pak jsou to comebacky. Jen se podívejte na Brandona Frasera a jeho Velrybu nebo na Keanu Reevese a  sérii John Wick. Teď přichází Lohanaissance,velký návrat Lindsay Lohan. Lindsay se už ponořila do natáčení druhého snímku pro Netflix Irish Wish. „Při práci s Netflixem si užívám skvělý čas a probírám další kroky,“ řekla Lohan pro The Hollywood Reporter. „Ráda bych se ponořila hlouběji a zahrála si postavu, která je na cestě sebeobjevování.“

Nejlepší role ze všech

Obrat Lindsayina života k lepšímu ale nenastal jen v kariérní rovině. Bublina kolem Lindsay oficiálně „praskla“ a veřejnost se dozvěděla, že Lindsay brzy porodí své první dítě. S manželem Baderem Shammasem ho očekávají každým dnem. Ačkoli hvězda své těhotenství z velké části držela v soukromí, před narozením dítěte se přece jen rozhodla tuto informaci zveřejnit a užít si ji s velkou pompou. Nafotila titulní stránku pro časopis Allure a otevřela na ní novou vzrušující fázi svého života. Na sobě má v černé šaty Versace zdobené ostny a flitry a na hlavě kapucí, zpod níž vykukují její typické rusé vlasy. „Nemůžu se dočkat, až uvidím, jaké to je být mámou,“ svěřila se Allure a přiznala, že hledala rady u jiných hereckých kolegyň. Například od bývalé kolegyně Z mezi námi děvčaty, herečky Jamie Lee Curtis. Oscarová herečka jí údajně s klidem řekla: „Prostě přivedeš dítě na plac s sebou a všechno bude v pořádku." O spojení Lindsay a Jamie se znovu mluví i v souvislosti s jednáním o pokračování filmu Mezi námi děvčaty. Původní film z roku 2003, který celosvětově vydělal více než 160 milionů dolarů, je Lindsayiným nejvýdělečnějším trhákem.

Nový život Lindsay Lohan daleko od pokušení

Lindsay také nakousla, jak by měla vypadat výchova jejího dítěte. A věřte, že to zní na hony vzdálené mediálnímu šílenství, které provázelo její dětství. Posledních osm let vedla Lindsay poklidný život v Dubaji, kde jsou paparazzi prakticky ilegální kvůli zákonům na ochranu soukromí. Tady během jednoho večera potkala svého nynějšího manžela, finančníka Badera Shammase. Ti dva se potkali v restauraci a Lindsay mu údajně ještě tu samou noc řekla: „Mám pocit, že ty jsi ten člověk, se kterým budu navždy.“ Lindsayin život v Dubaji je opravdu na hony vzdálený tomu, co prožívala v USA. Až si dělá legraci, že je to každodenní rutina. Obvykle se probudí ve vile na pláži, ráno si dá čaj, jogurt a smoothie, zacvičí si a čeká, až se zbytek světa probudí, aby si naplánovala další projekty. Snad vnitřní a životní klid Lindsay co nejdéle vydrží. Další šance se už nemusí opakovat.

Životní proměna Lindsay Lohan

Zdroj: Dailymail.co.uk, timeout.com, hellomoagazine.com, ČSFD