Mají krásu, úspěch, bohatství i dítě: Hvězdy, které jsou matkami po 40

Hilary Swank

Aktuálně všechna média skloňují její jméno a celý svět se těší s ní. Sympatická herečka prozradila, že je ve svých 48 letech poprvé těhotná. A netroškaří, s manželem Philipem Schneiderem čekají rovnou dvojčata. Swank po dítěti toužila už velmi dlouho a své těhotenství označila za „totální zázrak“. A zázraku se to opravdu podobá, neboť termín porodu jejích dvou dětí je vypočítán přesně na den narozenin jejího otce, který před rokem zemřel. Smutný den se tedy pro Hillary znovu naplní radostí. „Je to takové požehnání,“ řekla. „Je to naprostý zázrak. Nemůžu tomu uvěřit. Je tak hezké, že o tom můžu mluvit a sdílet to,“ svěřila se během svého středečního vystoupení v pořadu Good Morning America. O svou první fotku s bříškem se během posledních pár hodin podělila s fanoušky na Instagramu.

Hale Berry

Krátkovlasá diva se už smiřovala s tím, že navždy bude pro všechny jen sex symbolem, ale pro nikoho matkou. Nakonec se ale podařilo a své první dítě, dceru Nahlu, přivítala na svět, když jí bylo 41 let. Osud si s ní ale ještě zažertoval, když jí v sedmačtyřiceti letech nadělil syna Macea. Pro Berry to bylo velké překvapení. V televizním rozhovoru s Ellen DeGeneres Berry prozradila, že její druhé těhotenství bylo naprostým šokem. Označila ho vtipně za „geriatrické těhotenství“, protože spíše než miminko čekala příchod menopauzy, vysvětlila v The Ellen DeGeneres Show.

 

Děti na objednávku: Proč si celebrity najímají náhradní matky?

elle.cz

Nicole Kidman

Rusovlasá hvězda svou cestu za dítětem popsala velmi otevřeně. Ve svých dvaceti letech během manželství s Tomem Cruisem otěhotněla. Těhotenství bylo ale mimoděložní a zdálo se, znemožní Kidman mít další děti. Pár si proto rozhodl adoptovat dvě děti, Isabellu a Connora. Ke konci manželství s Tomem se jí ještě podařilo otěhotnět, ale bohužel potratila. Byla přesvědčená, že své vlastní děti mít nemůže, a s tím si vzala svého druhého muže Keitha Urbana. Otěhotnění ve svých jednačtyřiceti letech brala jako zázrak. „Udělala jsem všechno, co člověk může udělat, aby otěhotněl. Procenta byla tak nízká. Je to zázrak v mém životě.“ Dceru Sunday Rose porodila v roce 2008 a o tři roky později jí dopřáli sourozence, Faith Margaret, prostřednictvím náhradní matky.

Salma Hayek

Herečka s mexickými kořeny se do mateřství vrhla po hlavě, když v jednačtyřiceti letech otěhotněla s dcerou Valentinou. Přesto, že k otěhotnění nepotřebovala odbornou pomoc, jak čekala, neproběhlo těhotenství úplně hladce. Herečce bylo po celou dobu nevolno, přibrala přes 22 kilogramů a rozvinula se u ní těhotenská cukrovka. Tato zkušenost, řekla, byla děsivá i pokořující. "Nevíte, jestli dítě bude zdravé a nemáte nad tím žádnou kontrolu,“ svěřila se v roce 2008 médiím. Dodala však, že se se všemi těhotenskými komplikacemi ráda vyrovná, protože je vděčná, že nosí své dítě. A je přesvědčená, že i to, že těhotenství přišlo až v jejím pozdějším věku, bylo nakonec správně: „Nyní jsem více naplněná lidská bytost a tou jsem před deseti lety nebyla. Za to, že se narodila až teď, dostane lepší matku.“

Blake Lively a Ryan Reynolds: Na cestě je čtvrté dítě

elle.cz

Eva Mendes

Eva Mendes a Ryan Golsing se stali poprvé rodiči, když bylo Evě 40 let. Na svět přivítali dceru Esmeraldu a celé Evino těhotenství tento fakt tajili. Eva dokázala šikovně skrývat bříško i při společenských událostech. Ke konci těhotenství Eva téměř nevycházela z domu a všechny pochůzky a potřebné věci zařizoval Ryan, který byl také velmi diskrétní a neprozradil nic ani přátelům. O dva roky později Mendes otěhotněla s jejich druhou dcerou Amadou. Ačkoli nic ze svého soukromí Eva zásadně neventiluje, tentokrát si médiím postěžovala: „Myslela jsem si, že všechny divoké noci už mám dávno za sebou. Ale tohle jsou jedny z nejdivočejších nocí, jaké jsem kdy zažila.“

 

Zdroj: People.com, Insider.com, Hellomagazine.com, Elle.com, Ew.com, Wikipedia Commons