Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

Vévodkyně ze Sussexu Meghan a její Megxit

Zase ta Meghan. Rádi bychom vévodkyni ze Sussexu pro jednou nechali být, ale pravdou je, že pravidelné porce královských skandálů v posledních letech světu servíruje výhradně ona. Nová členka britské královské rodiny byla veřejností přijatá s nadšením. Když s princem Harrym oznámili zásnuby, byli lidé okouzlení její nekonvenční krásou a jejich téměř hmatatelnou láskou. Během ostře sledované svatby i prvního těhotenství se Meghan ještě hřála na výsluní popularity. A pak vybuchla bomba. Meghan s Harrym ohlásili odluku od britské královské rodiny a od plnění pracovních povinností s tím spojených. Přišli o tituly „jejich královská výsost“, o štědré dotace z královské kasy a přestěhovali se do Kalifornie.

Všeobecně se má za to, že k tomuto rozhodnutí označovanému jako „megxit“ dospěla především Meghan, která má na svého manžela obrovský vliv. Královskému protokolu navzdory začala s médii sdílet podrobnosti ze soukromého fungování rodiny a padlo také několik vážných obvinění zahrnujících rasizmus, odmítnutí pomoci při psychickým problémech a další nesnesitelný nátlak. Ačkoli Meghan označila média za toxická a obvinila je z teroru, který ji i Harryho ničil, ochotně s nimi spolupracovala formou rozhovorů i různých prohlášení. Skandál podobných rozměrů v britské královské rodině nebyl od dob rozvodu Charlese s Dianou. Zatímco tehdy se lid postavil na stranu „odpadlice“ Diany, u Meghan nastal pravý opak. Veřejnost i média její další výstupy a ataky na královskou rodinu vnímají velmi negativně a popularita Meghan zásadně poklesla. 

Vévodkyně ze Sussexu Meghan

Princezna Diana a rozvod s princem Charlesem 

Když se Diana v roce 1981 přivdala do královské rodiny, byla mladá, nezkušená a poddajná. Měla tedy všechny atributy budoucí dokonalé manželky, stojící věrně po boku příštího krále a tiše snášející veškerou zátěž, která se na její ramena naloží. Jenže s Dianou se všichni přepočítali. Místo toho, aby ji královský protokol definitivně zkrotil, začala Diana dospívat, získávat sebevědomí a také odvahu, aby si navzdory očekáváním nenechala všechno líbit. Začala se pohybovat sebejistěji, oblékat osobitější a vyzývavější modely a na různých společenských akcích přestala působit jako ustrašené pískle, ale stala se sebevědomou reprezentantkou britské monarchie.

Když se dozvěděla, že ji Charles podvádí s Camillou, odmítla mu to zapomenout a předstírat, že se nic neděje. Krize mezi nimi začala nabírat na obrátkách a vyvrcholila v roce 1996 rozvodem. Ještě o rok dříve ale princezna poskytla televizi BBC rozhovor, který doslova šokoval svět. Prozradila v něm, že „v manželství byli tři, takže bylo trochu přeplněné“. Rozpovídala se také o svých pokusech si ublížit, přiznala bulimii i psychické problémy. Veřejnost se postavila za podváděnou Dianu a popularita královské rodiny se významně propadla. Ještě větší pokles přišel po Dianině smrti, ze které lidé monarchii částečně vinili. Diana navzdory všem očekáváním s britskou monarchií zatřásla tak, jako nikdo jiný před ní a zatím ani po ní. 

Princezna Diana

Vévodkyně z Yorku Sarah Fergusson a rozvod s princem Andrewem

Synům královny Alžběty II. zřejmě nebylo souzeno mít šťastná manželství, ačkoli zpočátku obě vypadala idylicky. Svazek prince Andrewa, mladšího bratra nynějšího krále Karla III., a jeho manželky Sarah Fergusson měla na svědomí princezna Diana. Diana, která byla s "Fergi" od teenagerovského věku nejlepší kamarádka, ji dostala na seznam královských hostů a následně ji s princem Andrewem seznámila. Vzali se po bouřlivé romanci v roce 1986 a Sarah byla přesvědčená, že žije svou pohádku. Dva roky po svatbě se jim narodila dcera Beatrice a krátce po ní princezna Eugenie.

V té době se to ale mezi manželi začalo kazit. Fergie později v médiích prozradila, že se během manželství s Andrewem vídali pouhých 40 dní v roce. Ještě jako vdaná byla Sarah nachytána na dovolené s finančníkem Johnem Bryanem a deník The Sun na titulní stránce zveřejnil foto, na které Bryan líbá Fergie nohu. Rozchod s princem Andrewem byl logickým vyústěním manželské krize. V roce 2010 se novinář z News of the World vydával za obchodníka a přesvědčil Fergie, aby přijala úplatek 500 00 liber výměnou za přístup ke svému bývalému manželovi. Video z této akce následně zveřejnil a o skandál obřích rozměrů bylo postaráno. 

Sarah Fergusson

Norská princezna Mette-Marit a její divoká minulost

Mette-Marit se přezdívá Norská Popelka, i když její příběh má k lidové pohádce daleko. Na rozdíl od pilné a zakřiknuté Popelky si Mette-Marit užívala život plnými doušky. Její životopis není ochuzený o drogy, večírky a údajně ani o divoké sexuální zkušenosti. První partner, se kterým má syna Mariuse, ji měl v opojení omamnými látkami dokonce napadnout nožem. Není divu, že když se na technoparty seznámila s norským princem Haakonem a ten ji po čase požádal o ruku, byly princovým výběrem jak královská rodina, tak norská veřejnost zděšeny.

Princ si ale trval na svém a byl ochoten kvůli svazku s Mette-Marit dokonce obětovat svůj nárok na trůn. Norové i jejich královská rodina, dojati zamilovaností svého prince a polepšením bývalé hříšnice, nakonec oběma požehnali. Mette-Marit se stala norskou princeznou a skutečně začala žít svou pohádku. I když se od času vynoří spekulace o manželských problémech nebo dokonce o princezniných záletech, jejich láska stále trvá a princezna se nejen u dvora, ale i u svého lidu těší slušné přízni. 

Mette-Marit Norská

Zdroj: Wikipedia Commons, YouTube, Buzzfeed.com, Townandcountrymag.com, Thehindu.com, Denik.cz, Zeny.cz