Princezna s vlastním příjmem. Seznamte se s Beatrice

 

Její narození provázejí čtyři osmičky: narodila se osmého srpna 1988 v Londýně princi Andrewovi a jeho manželce Sarah Ferguson. Pojmenovaná byla po nejmladší dceři královny Viktorie - princezně Beatrici a jméno kupodivu vybrala nikoliv královna, ale neurozená matka Beatrice. „Fergie” se probírala královským rodokmenem a právě toto jméno se jí líbilo ze všech nejvíc. Prostřední jména princezny zní „Elizabeth”, což je přímá poklona babičce královně a Mary, která vládla ve chvíli, kdy byla Alžběta II. ještě malé děvčátko.

Ke královně Viktorii se Beatrice odkázala dokonce i ve filmu, kdy ve snímku Mladá Viktorie hrála jednu z dvorních dam své praprababičky. Zajímavostí je, že snímek měl premiéru v roce 2009, což je o rok dříve než se zahájila svou filmovou kariéru vévodkyně Meghan.

Šeptá se, že navzdory skandálům je Andrew královnin nejoblíbenější syn. Vnučkou jí nejbližší má být sice Zara Phillips, ale velmi blízké jsou si i s Beatrice. To proto, že princezna zbožňuje letní prázdniny na skotském zámku Balmoral, kde trávila každou chvilku volna jako dítě, ale přijíždí sem i coby dospělá.

Zara Tindall: První královnina vnučka

elle.cz

Svatbu s Edoardo Mapellim Mozzim musela Beatrice několikrát odložit, ale loni 17. června se rozhodli už na nic nečekat a slavnost jednoduše uspořádat. Královna kvůli této příležitosti opustila karanténu a vyšla se podívat, jak to vnučce v šatech, které sama oblékla v roce 1960, sluší. Až si budete prohlížet svatební fotky Beatrice, podívejte se, jakou má tiaru. Je to ta samá, kterou Alžběta II. vynesla během svého vlastního svatebního dne. Předtím si mohla ten stejný šperk na hlavu posadit pouze její dcera princezna Anna.

Navzdory své oddanosti panovnici, ale Beatrice není pracující členkou britské královské rodiny. Princ Andrew si sice přál, aby monarchie jeho dcerám za jejich povinnosti vůči dvoru platila, ale Alžběta II. to rázně odmítla. Ačkoliv Andrewa to rozlítilo, Beatrice zůstávala v klidu. Než si vzala milionářského manžela, měla sama vlastní zdroj majetku. Princezna zastávala pozici vice prezidentky softwarové společnosti Afiniti.

Přesto má Beatrice titul Její královská výsost, což prakticky znamená nejen placenou ochranku, ale pokud se setká s vévodkyní Kate či Meghan bez doprovodu jejich manželů, musí se před ní obě dámy poklonit.

O tom, zda to po nich Beatrice vyžaduje, nic nevíme. Co můžeme ale bezpochyby prohlásit je, že princezna je velmi upřímná. Hovořila mnohokrát o své dyslexii, kvůli níž se jí špatně čte. Otevřeně se k této dysfunkci hlásí a podporuje organizace, které se jí věnují. Stejně jako věnuje svůj čas a prostředky charitám, co bojují proti šikaně dospívajících.

Právě takovým přístupem Beatrice inspiruje, stejně jako svým blízkým vztahem se sestrou Eugenií i pevným vztahem s dnes už manželem Edoardem, se kterým aktuálně čeká dítě.

Královská rodina ukázala svá nejkrásnější panství

elle.cz