Zara Tindall: První královnina vnučka

 

Patnáctého května slaví čtyřicáté narozeniny, ale stále vypadá jako mladá dívka. Podle svědectví mnohých znalců britské královské rodiny patří právě Zara Tindall k jejím nejoblíbenějším členům. Sama Alžběta II. Se svou první vnučkou ráda tráví čas, a to nejen proto, že sdílí lásku k jezdectví a procházkám ve skotské krajině, ale také proto, že Zara má velmi přátelskou a nekomplikovanou povahu.

Její manžel, hráč ragby Mike Tindall nedávno prozradil, že třetího syna mu manželka porodila v koupelně sídla princezny Anny v Gloucestershire. Stalo se to nečekaně, ale jak se hrdý manžel svěřil, jeho žena byla vždy bojovnicí. Po narození první dcery Mii v roce 2014 několikrát potratila, o čemž poměrně otevřeně hovořila v rozhovoru po Sunday Times. O čtyři roky později ale Tindallovi přivítali druhou dceru Lenu Elisabeth a nyní v březnu syna Lucase Phillipa.

Právě postavení Zary se často dává do paralely s vévodkyní Meghan, manželkou jejího bratrance Harryho. Meghan si v rozhovoru u Oprah stěžovala, že syn Archie nedostal žádný titul a naznačovala, že důvodem byla odlišná barva pleti. Ale ani Zara a její bratr Peter žádné tituly nemají. Když byli malí, chtěla královna v jejich případě učinit výjimku, ale princezna Anna a její manžel Mark Phillips takovou možnost odmítli.

 

Zara a její bratr Peter žádné tituly nemají. Když byli malí, chtěla královna v jejich případě učinit výjimku, ale princezna Anna a její manžel Mark Phillips takovou možnost odmítli.

 

Stejně jako rozhovory o potratech, především na sociálních médiích Meghan sklízela chválu za svou otevřenost vůči tak intimní bolestivé záležitosti, ale Zara Tindall byla stejně upřímná k tisku už o pár let dříve. Rozdíl ale je, že Zara Tindall není takzvanou „senior royal”. Být profesionální britskou šlechtičnou není její práce, a tak si mohla dovolit věnovat se své vášni: jezdectví.

Kromě toho, že se v roce 2006 stala mistryní světa v této disciplíně, byla ve stejném roce v diváckém hlasování BBC zvolena sportovkyní roku. Pohyb je Zařinou vášní, protože už během svých studií se věnovala také pozemnímu hokeji, atletice a gymnastice.

Mohlo by se vám líbit

Co jste netušili o královně Alžbětě II.?

Alžběta II. je bezpochyby jedinečnou ženou, která prožila devadesát pět let života, který si asi málokdo z nás umí představit. Věděli jste ale, že si vzala svého vzdáleného bratrance, navštívila 115 zemí světa - ani do jedné z nich nepotřebovala pas, je vystudovanou mechaničkou, dělala řidičku kamionu, vlastní všechny delfíny ve Spojeném království a vytvořila plemeno psů? Čtěte dál a zjistěte ještě více...
elle.cz

Když reprezentovala Velkou Británii v roce 2012 na olympijských hrách v Londýně, bydlela se všemi ostatními sportovci v olympijské vesnici. Díky tomu, že není pracující členkou britské královské rodiny, si Zara Tindall může dovolit žít více podle sebe. Média ji nesnímají na každém kroku, a pokud o ní referují, tak vesměs jenom pozitivně.

Naposledy Zaru například ocenila za to, že nezastínila šesté narozeniny princezny Charlotte, dcery prince Williama a Kate Middleton. Jednalo se o to, že Zara dorazila na její oslavu s pětitýdenním Lucasem a fotografové se snažili ukořistit jeho fotku. Královnina vnučka ale miminko pečlivě zabalila a odmítla s ním jakkoliv pózovat. Chápala, že pozornost nyní musí patřit výhradně Charlotte.

Velké sympatie si také získal Zařin manžel Mike, který v podcastu věnovaném ragby popisoval, že trávil uplynulý lockdown péčí o děti a učil své dcery péct. Jak je vidět, i uvnitř tak náročné instituce, jako je britská královská rodina, můžete vést spokojený a harmonický život. Jen nemůžete čekat, že usednete na trůn. Zaře Tindall taková situace s největší pravděpodobností nehrozí, momentálně je totiž až 19. v pořadí.

Mohlo by se vám líbit

Královská rodina ukázala svá nejkrásnější panství

Jestli právě sníte o hypotéce a připadají vám byty v Čechách předražené nebo přemýšlíte o chatě někde na samotě, kam byste utekli před vším tím stresem, možná byste měli přestat číst... Protože i ten nejdokonalejší palác, který si můžete dovolit a je zatím jen skryt ve vašich představách, bude ve srovnání s tím královským působit spíše jako zahradní domek.
elle.cz