REKLAMA

Proč byste měli znát Billie Eilish?

REKLAMA

Text: Tereza Pavlová

Billie Eilish je nejvíce diskutovanou teenagerkou současnosti. Idol dnešní generace mladých dívek, které ji zbožňují díky hudbě a názorům, ale i kvůli stylu oblékání a rebelské povaze. Je největší senzací v hudebním průmyslu za posledních několik let. Billie trpí odmala Tourettovým syndromem, ale nestydí se za to.

Vyrůstala mezi hudebníky a do školy nechodila, vyučována byla doma. Proslavila se už v roce 2016 písničkou „Ocean Eyes“, kterou napsal její bratr Finneas O'Connell, s nímž Billie pravidelně na svých skladbách spolupracuje. Tehdy jí bylo pouhých 14 let. V přímočarých textech řeší třeba lásku a vztah k náboženství. 

Za pár měsíců získala statisíce sledujících a mezi její kamarády patří například rappeři Drake či Khalid. Na jejím instagramu ji aktuálně sleduje 23 milionů lidí, mezi které patří například modelka Winnie Harlow. V rozhovorech přiznává, že se už od malička z neznámého důvodu bojí Eminema. Naopak jejím skutečným idolem je herec a rapper Childish Gambino, kterého můžete znát například díky písničce „This is America“.

Místo usměvavých pohledů do foťáku si drží svůj „resting bitch-face“, protáčí oči v sloup a nosí extravagantní oblečení. Není to žádná druhá Britney Spears, holka s culíčkama v tričku nad pupík a minisukní, co přemýšlí, jak zabít čas na střední. Billie sleduje nejnovější trendy, ale zároveň si zachovává svůj vlastní osobitý, velmi výstřední styl. „Oblékám se takhle, protože nikdo díky tomu neví, co se nachází pod ním,“ říká. V jejím šatníku nechybí značkové kousky od Gucci, Louis Vuitton, Prada či Chanel. Nenajdeme u ní ale žádné třpytivé flitrované róby či latexové koktejlky. Ráda nosí volné oblečení. Obrovské mikiny, trika a tepláky.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA