Martin Carev: Člověk se nesmí stresovat

 

Co si představíte pod pojmem krása?  

Já jsem teď trávil hodně času v přírodě, a tak mi přijde, že krásné je vše, co nás obklopuje a co nás těší. Asi to je krása.  

 

A jak vnímáte proměnu fyzické krásy?  

Je dobře, že ve světě rezonuje to, aby se lidé měli rádi takoví, jací jsou. Na druhou stranu jsou ty nároky na krásu paradoxně přísnější. Vlivem sociálních sítí stále roste tlak na dokonalost. Je to zvláštní paradox a jsem zvědavý kam se to bude ubírat. 

 

Sociálně sítě hrají důležitou roli i ve vašem životě. Jak jejich tlak vyvažujete?  

Snažím se na nich netrávit tolik času. Je to sice moje práce, ale existují momenty, kdy se vyloženě odstřihnu a zapnu letový režim. Snažím se na tom pracovat, nechci na nich trávit víc času, než je nezbytně nutné.  

 

 

V minulosti jste si vyzkoušel roli modela. Vnímáte se jako model?  

Ne v pravém slova smyslu, ale když mohu pomoci a svou vizáží podpořit zajímavý projekt, nebo značku, která dává smysl, tak s tím nemám problém. Rád budu reprezentovat něco nebo někoho komu fandím ne proto, jak vypadám, ale proto, co dělám. 

 

Letos jste se stal ambasadorem prestižní modelingové soutěže  Schwarzkopf Elite Model Look 2021. Co jste si během spolupráce uvědomil? A co si myslíte, že je důležité pro začínající modelky a modely?  

Myslím, že by se člověk neměl stresovat. Je lákavé vyhrát, ale není to všechno. I bez výhry můžete dojít úspěchu, důležité je se zúčastnit. A každý by měl být hlavně sám sebou, neboť je také nesmírně důležité osobní kouzlo.  

 

 

Co jste si na spolupráci nejvíc užil?  

Setkání s lidmi. To bylo moc fajn, se všemi se setkat a popovídat. Bylo to inspirativní.  

 

Jak tempo vaší práce změnila pandemie?  

Mně se to tempo výrazně zpomalilo, a ještě více přesunulo do online prostoru. Většina mého obsahuje je o cestování, takže když se nedalo někam vyjet, byla to pro mě výrazná změna. Ale zas jsem objevil krásy České republiky a snažil se ostatní přimět, že zajímavá místa mohou najít i kousek od domova.  

 

Co je pro vás nejzajímavější moment z každé cesty?  

Asi cesta z letiště taxíkem do místa ubytování. Je to takový ten první kontakt, kdy mate šanci místo navnímat pohledem.  

 

Jaká byla vaše zatím nejvíce vzrušující cesta plna dobrodružství a zvratů?  

Na začátku roku jsem se v Etiopii připojil k projektu Tatrou kolem světa. Jestli něco bylo skutečně divoké, byla to tahle cesta. Zažili jsem dokonce, že na nás stříleli. První noc na nás házeli kameny a ukradli nám věci. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA