REKLAMA
REKLAMA

Fashion inaugurace Joe Bidena, batikovaný merch a symbolismus Kamaly

 

Zítra, tedy 20. ledna, budou prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová jmenování do funkcí. Nejde však jen o další přísahu. Po čtyřech dramatických letech a velmi bouřlivých volbách se tato tranzice stala pro mnoho lidí symbolem přechodu ke zdravému rozumu. Mnoho dalších ji však vnímá naopak jako prohru tradičních amerických hodnot. Politika stranou. Nás tato událost zajímá z hlediska módy a popkultury. Pojďme se na ni podívat detailněji. 

Merch to die for! 

Biden a Harrisová se od svého zvolení stali předmětem inspirace pro mnoho tovarů. Ať už jde o různé módní kolekce, doplňky, “nezbytnosti” do domácnosti či jiné zboží. Inaugurační výbor nastupujícího prezidenta se proto rozhodl všechen tento hype využít a vytěžit i z oficiálního merche co nejvíce. Proto pozval ke spolupráci pět designérů: Joe Pereze, Thakoona Panichgula, Auroru Jamesovou, Gabrielu Hearstovou a Roxanne Assoulinovou, aby se stal tento politický milník opravdu nezapomenutelným. Vzniklo tak pár opravdu originálních kousků, které na rozdíl od svých předchůdců cílí na mladé voliče, u nichž Biden velice uspěl. Jde o závan čerstvého vzduchu oproti červeným kšiltovkám a kdo by to řekl, že i politický merch může vypadat cool? 

 

 

Tato mini kolekce má příznačný název “Believe in Better”, všechny produkty jsou vyrobeny v Americe a jde o velice nositelný doklad lásky k demokracii. Najdete v ní kousky jako mikinu s kapucí od Joe Pereze - designéra, který obléká například Beyoncé, Kanyeho, Travise Scotta či Nicky Minaj - s hesly “UNITED AMERICA” nebo “TIME TO HEAL”. Batikovanou mikinu, která přímo oslovuje generaci Z. Nebo modrou kšiltovku “Kamala”, která působí jako jasný protiklad ke Trumpovým “Make America Great Again” kšiltům...  

 

Oficiální merch
Info ikona

 

Ať už jste fanouškem dua Biden-Kamala, sběratelem originálních kousků nebo jen milujete sladkou chuť demokracie tento merch získáte na oficiálních webových stránkách inauguračního výboru.  

Joe Biden se oblékne střídmě, ale velice “USA” 

Bylo by trochu přehnané nazývat Joe Bidena módní ikonou. Navzdory jeho dlouho trvající lásce k pilotkám značky Ray-Ban si za téměř celé půl století, co slouží své vlasti, snad nikdy tento muž neoblékl nic výstředního a drží se vždy při zemi díky modrým oblekům a klasickým kravatám. V den inaugurace je však pravděpodobné, že zvolí sako trošku prestižnější značky a šušká se, že jí bude Ralph Lauren, který je snad tak americký, jak ústava káže. Ovšem nečekejme opět žádnou “divočinu”. Klidně se s vámi vsadíme, že jeho sako bude opět modré.  

 

Joe Biden
Info ikona

 

Kamala ve světle reflektorů 

Tou největší záhadou je však otázka, co si oblékne v inaugurační den Kamala Harris, která se stane první viceprezidentkou v historii a zároveň první osobou tmavé pleti, která kdy tento úřad zastávala. Svět bude velmi podrobně a kriticky sledovat každý detail jejího outfitu a přidělovat mu hodnoty, které ona sama vyznává. Vybrat ten správný model je tedy celkem věda. Ovšem Kamala v tom umí chodit. Její kostýmky jsou dnes již legendární. Pohrává si s detaily, které vystihují její osobnost jako jsou Conversky nebo dokonce i perly, které hlásí světu její příslušnost k sesterství Alpha Kappa Alpha. Chápe velmi dobře i symbolismus, který módu provází, a proto si i v době volební noci oblékla bílý kostýmek od Caroliny Herrery. Bílá barva byla referencí k hnutí Sufražetek, které ji nosily při obhajobě volebního práva žen.  

V den samotné inaugurace však můžeme očekávat, že se viceprezidentka představí v doposud nejformálnějším světle. Těšit se můžeme na jeden look při samotné přísaze a na druhý, který předvede na inauguračním plese. Zatímco jsme Kamalu mohli dříve vídat v evropských značkách, zítra ji pravděpodobně, stejně jako Bidena, uvidíme v jednom z amerických designů. Pokud bychom chtěli tipovat, asi bychom vsadili na jednoho z těchto návrhářů: PRABAL GURUNG, RALPH LAUREN, BRANDON MAXWELL, FEAR OF GOD, CAROLINA HERRERA, PETER DO, GABRIELA HEARST nebo CHRISTOPHER JOHN ROGERS.  

 

Kamala Harris
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA