Barva sezóny? Zrzavá. Vrátily se k ní Julia Roberts i Emma Stone

Barva nejvzácnější

V přírodě je to z přirozených barev vlasů ta nejvzácnější a nejméně častá. Můžou se jí chlubit pouhé 1-2% populace, a jak už to u většiny obdivovaných jevů v lidském vzhledu bývá, jedná se o anomálii. Původně se začala vyskytovat asi před dvaceti tisíci lety, kdy se lidé začali stěhovat do chladných oblastí s nedostatkem slunečního svitu. Protože je tato barva vlasů, se kterou souvisí také světlá pleť a světlé oči, tolik neobvyklá, bývaly ve středověku zrzky považovány za čarodějnice a často upalovány. A mystická aura jim zůstala. Zrzavé ženy bývají dodnes mezi muži považovány za symbol vášně a sex-appealu a pro spoustu z nich představuje jejich malé nemravné tajemství alespoň jednou za život prožít s ženou s rusými vlasy žhavou aféru. Rusovlásky byly dokonce celoživotními múzami renesančního malíře Tiziana. Barvě vlasů, kterou na svých obrazech s oblibou znázorňoval, se proto také říká ticiánová. To rezaví muži tak žádoucí nejsou. V roce 2011 dokonce jistá spermabanka oznámila, že nebude přijímat sperma rudovlasých mužů, protože o ně není zájem.

Proč po rozchodu s partnerem často radikálně měníme účes?

elle.cz

Zrzky středem pozornosti

Pravdou je, že kamkoli přijde zrzka, je středem pozornosti, mnohdy až nevyžádané. Není divu, žena s nejvzácnější barvou vlasů, která se v přírodě vyskytuje, si středem pozornosti být zaslouží. Strhnout na sebe oči všech ostatních občas zatouží i celebrity. A i když se po čase většina z nich vrátí ke své původní barvě vlasů, chce alespoň na čas zažít ten pocit jinakosti a výjimečnosti. Zkusily to třeba Gigi Hadid, Kendall Jenner nebo Zendaya. A i další slavné ženy na čas přešly k variantám pikantní červené, aby zrychlily svému okolí tep, než se zase tiše vrátily ke svým přirozeným odstínům. A naopak když se přirozená zrzka rozhodne zradit svou výjimečnost a přejít k nějaké jiné barvě vlasů, okolí jí to většinou nemůže zapomenout. Julii Roberts, která se v posledních letech objevovala spíš v odstínech blond a medové, každý předhazoval look prostitutky Viviane, která se se svými rusými vlasy stala jednou nejvíce hot zrzek historie. Skvělou zprávou je, že majitelka nejširšího úsměvu na světě se k zrzavé barvě vrátila a dnes už zase hrdě nosí nádherné měděné prameny.

Nejlepší účesy všech dob, které nikdy nevyjdou z módy

elle.cz

Nekonečné možnosti

Také kadeřníci zrzky milují. Rezavé je nepřeberné množství odstínů a s každým z nich je možné se nádherně vyhrát, aby přesně podtrhl barvu očí, odstín pleti a především také osobnost své budoucí nositelky. Patří sem například s blond barvou hraničící jahodová, zázvorová rezavá, která se vyskytuje na kočičí srsti, odstín skořicových sušenek, karamelová, papriková, tmavě třešňová, korálová, cihlová, mahagonová, burgundská, měděná, odstín západu slunce a mnohé další. Inspirujte se hvězdami, které už svůj odstín našly. Vybírat máte z čeho – od Julii Roberts, přes Lindsay Lohan, Gillian Anderson, Dua Lipu a další. Usaďte se do kadeřnického křesla a se skleničkou bordeaux v ruce sledujte, jak se mění váš vzhled a díky němu také osobnost. Užijte si svou zaslouženou dávku pozornosti!

Red head inspirace:

Zdroj: Redonline.co.uk, pagesix.com, hollywoodlife.com