Šedovlasé a classy. Ženy, které jsou i ve svých letech ikonami stylu

Modrovlasá šlechtična Helen Mirren

Nebýt bouřlivé ruské historie, mohla mít Jelena Vasilievna Mironoff, kterou známe spíše pod jménem Helen Mirren, úplně jiný život. Známá britská herečka totiž pochází z ruského šlechtického rodu. Její dědeček Piotr Mironoff byl poslem ruského cara v Londýně, když došlo v Rusku k revoluci a on už se do vlasti nikdy nevrátil. Místo toho raději zůstal žít v Londýně, kde mu nehrozilo žádné nebezpečí a začal se živit jako taxikář. Helenin otec si už nechal změnit jméno na více anglicky znějící Basil Mirren a své dceři Jeleně začal říkat Helen. Helen byla vychována ve velmi svobodném a nezávislém duchu, což se odrazilo i v jejím herectví. A nejen v něm, byla dokonce tak nezávislá, že se celé roky odmítala vdát. Udělala to až po své padesátce, když si po více než desetileté známosti vzala svého partnera Taylora Hackforda. Helen se nebála významných rolí v někdy i lehce kontroverzních snímcích, jako například v erotickém dramatu z doby starého Říma Caligula. Ukazovat své tělo se nikdy nezdráhala, a to ani v pozdějším věku, kdy se nechala vyfotit odhalená na obálku časopisu Radio Times.

Oscarová herečka, které je 78 let, bez ohledu na svůj věk miluje experimentování se svým vzhledem a ráda nosí odvážné modely. Loni překvapila na festivalu v Cannes modrými vlasy, které ladily s její róbou. V říjnu se zase coby modelka zúčastnila mezinárodní módní show značky LʼOréal Paris na znamení pocty ženské emancipace. Setkala se tam s ní zpěvačka Dara Rolins, která Helen popsala jako velmi příjemnou a starostlivou a „úplně normální“ ženu. Herečka nezanedbává ani svůj Instagram, kde postuje střípky ze svého života, ale také své účesy a oslnivé róby.

Když se extravagance setká s noblesou: beauty looky hvězd v Cannes

elle.cz

Diane Keaton, ikona v brýlích a klobouku 

Diane byla vždy krásná, ale když začala nosit šedivé vlasy a brýle, jako kdyby dostala extra dávku šarmu a přitažlivosti. Svou štíhlou postavu, která vypadá už po desetiletí stejně, ráda obléká do vypasované košile a dlouhé áčkové sukně, protože tato módní kombinace se jí osvědčila a velmi jí lichotí. Na krk často uvazuje šátek. Ráda také obléká módu inspirovanou pánským stylem, ale nikdy neopomene zdůraznit svůj štíhlý pas. Střídá klobouky a výrazné brýle a její styl jí můžeme jen závidět.

Diane začala svou hereckou kariéru v brooklynském muzikálu Vlasy a u divadla se také seznámila se svým dlouholetým životním partnerem Woodym Allenem. Průlom ve filmové kariéře jí přinesla role budoucí manželky Kmotra ve stejnojmenném filmu Francise Forda Coppolly. S Allenem natočila v 70. letech hned několik filmů, jako třeba Spáč, Láska a smrt nebo Annie Hall, který byl inspirovaný jejich vzájemným vztahem. Tento snímek se stal tím nejúspěšnějším v Dianině kariéře a získala za něj svého jediného Oscara. Nominací za svou kariéru ale posbírala hned několik. Nezapomenutelná byla také ve filmu Lepší pozdě nežli později, kde si zahrála s Jackem Nicholsonem a také s Keanu Reevesem, se kterými oběma měla milostné pletky.

Bílá košile každý den jinak: 7 způsobů, jak ji nosit

elle.cz

Emma Thompson, hezčí než kdy jindy

Mezi její známé role patří podváděná manželka v Lásce nebeské, Kouzelná chůva McPhee posetá bradavicemi a bláznivá profesorka Trelawneyová v Harrym Potterovi. Ve skutečnosti je Emma Thompson nesmírně půvabná, a to dnes, v jejích 64 letech, víc než kdy předtím. Vypadá to, že konečně našla samu sebe, svůj módní styl i odvahu expertimentovat s účesy a make-upem. Vlasy nosí nejčastěji krátké a úspěšně tím vyvrací mýtus, že ženskost a sex-appeal se ukrývají v dlouhých pramenech. Oč je Emma odvážnější ve svém soukromí, o to skromněji vypadá ve svých rolích. Často ztvárňuje postavy v adaptacích historických románů jako třeba Jindřich VIII, Carrington, Mnoho povyku pro nicneboRozum a cit, kde excelovala v roli Elinor Dashwood a získala Oscara za nejlepší adaptaci scénáře.

Sourozenci slavných herců a hereček

elle.cz

Královna pixie cutu Jamie Lee Curtis

Přezdívá se jí „Scream Queen“ neboli „Královna jekotu“, protože hrála ve spoustě hororů. Debutovala rolí Strode ve filmuHalloween, kterou si zopakovala ještě v šesti dalších pokračováních zakončených v roce 2022 ve snímku Halloween končí. Kromě halloweenské série hrála takév hororových filmech Mlha, Hra na vraha, Vlak hrůzy a Hry na cestě. Pověst sexsymbolu jí vynesly filmy Záměna a Dokonalí, kde si zahrála prostitutku a instruktorku cvičení. Dobře si ji pamatujeme také z filmůMezi námi děvčaty, kde si prohodila tělo s Lindsay Lohan, Na nože a hlavně Všechno, všude, najednou. Za výkon v posledním zmíněném filmu získala v loňském roce spoustu ocenění, včetně Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Jamie Lee Curtis nosí roky svůj ikonický krátký sestřih, který jí dodává punc jedinečnosti a odlišuje ji od všech ostatních. Nebála se ho nosit ani v 80. letech, kdy světu vládly „velké“ dlouhé vlasy s trvalou. Asi se shodneme na tom, že když vidíme Jamie v jiných vlasech, než je její obvyklý pixie cut, popřípadě variace na něj, není to vůbec ono!

Šedovlasé & classy:

Zdroj: Wikipedia, ČSFD.cz, Instagram